با اجرای گروه سرود «ترنم»، اجرای نمایش «قاصد» و پرده‌خوانی مرشد میرزاعلی؛
«کاروان هنری روایت حبیب» در کرمان دومین روز خود را پشت سر گذاشت

02:000

گلزار شهدای کرمان در دومین روز اجرای برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» با اجرای برنامه‌های گوناگون میزبان مردمی بود که عاشقانه برای زیارت مزار شهدای کرمان به ویژه حاج قاسم سلیمانی آمده بودند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین روز برپایی خود در کرمان عصر امروز ۱۲ آذرماه کار خود را با اجرای گروه سرود «ترنم» در گلزار شهدای کرمان آغاز کرد. گروه سرود «ترنم» قطعه‌ای با نام «سین مثل سردار سلیمانی» را اجرا و افتخار آفرینی‌های سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی را تصویرسازی کردند.

در ادامه اجرای برنامه‌های امروز، نمایش میدانی «قاصد» به نویسندگی روح الله اریس و کارگردانی حسام‌الدین ایرانمنش اجرا شد.

«قاصد» روایت جانباز اعصاب و روانی است که پس از سال‌ها به دنبال حاج قاسم سلیمانی می‌گردد تا نامه‌های رزمندگان را به او برساند که در این میان به واسطه دختر خود متوجه شهادت او می‌شود. آرزو جعفری و رسول حسینی در این نمایش بازیگری می‌کنند.

مرشد میرزاعلی نیز با ضرب مرشد ناری در ادامه دومین روز از برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» در کرمان، به پرده‌خوانی دلاوری‌های حاج قاسم سلیمانی پرداخت. این پرده، طراحی مرشد میرزاعلی است و شامل مجموعه‌ای از روایت‌های مستند از بخش‌های گوناگون از زندگی و خدمات شهید سلیمانی به ملت ایران اسلامی است.

گفتنی است، «کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی، در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

کرمان، اصفهان، زنجان، کردستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی، استان‌های میزبان «کاروان هنری روایت حبیب» خواهند بود و اختتام این برنامه در تهران برگزار می‌شود.

«کاروان هنری روایت حبیب» تا روز شنبه ۱۳ آذرماه با برپایی و اجرای برنامه‌های گوناگون در کرمان ادامه خواهد داشت و در ادامه به استان دیگری اعزام می‌شود که برنامه‌های آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند