به منظور نکوداشت یاد و نام سردار شهید سلیمانی
«کاروان هنری روایت حبیب» استان به استان پیش می‌رود

03:340

در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی، حوزه هنری با راه‌اندازی «کاروان هنری روایت حبیب» و حرکت آن در استان‌های مختلف، یاد و خاطره سردار دل‌ها را با انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری گرامی می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «کاروان هنری روایت حبیب»، عنوان یک کاروان متشکل از بیش از ۵۰ هنرمند است که در قالب برنامه‌های میدانی در سطح شهر‌های مختلف و همچنین برگزاری یادواره و شب‌های خاطره، تلاش دارد به سهم خود در زنده نگه‌داشتن یاد فرمانده بزرگ مقاومت سردار سلیمانی، گامی برداشته باشد.

مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری درباره راه‌اندازی «کاروان هنری روایت حبیب» می‌گوید: سال گذشته ستاد نکوداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی در حوزه هنری تشکیل شد. این ستاد از همان موقع فعالیت‌های تولیدی را آغاز کرد و تجربیاتی را به ما انتقال داد که امسال از آن‌ها استفاده کردیم.

معلمی با اشاره به اینکه سال گذشته کثرت فعالیت‌های مردمی در سالگرد شهادت سردار سلیمانی باعث شد بسیاری از فعالیت‌ها دیده نشود، می‌افزاید: امسال پیش‌بینی کرده‌ایم فعالیت‌هایمان را زودتر شروع کنیم و شکلش را تغییر بدهیم تا فعالیت‌هایمان از یک بُعد صرفاً تولیدی به یک سطح میدانی و تولیدی تغییر ماهیت پیدا کند، لذا تصمیم گرفتیم از ظرفیت استان‌هایمان استفاده کنیم و فعالیت‌ها را به سمت مردمی شدن ببریم، پس کاروان هنری را در نظر گرفتیم که با چرخیدن در فضای استان‌ها و محوریت قرار دادن شب‌های خاطره، خاطرات سردار شهید سلیمانی را در استان‌ها روایت کند و زمینه اجرای تولیداتی، چون سرود، نمایش، نمایشگاه‌های عکس و پوستر و نقالی را در میان مردم فراهم کند. با این کار مخاطبِ هدف بیشتر با تولیدات حوزه هنری درگیر می‌شود و فرصت بیشتری برای تولیدات فرهنگی و هنری ما فراهم خواهد شد.

«کاروان هنری روایت حبیب» اخیراً در آبادان حضور پیدا کرد. در همین رابطه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین غبیشاوی امام جمعه آبادان می‌گوید: کاروان هنری روایت حبیب برنامه‌هایش را در فضای آزاد و برای مخاطبان متنوع برگزار می‌کند. این روز‌ها در ایام فاطمیه قرار گرفته‌ایم و کار‌های هنری اعضای این کاروان که با سبقه فرهنگی و دینی فرهنگ حاج قاسم سلیمانی را مطرح می‌کنند، اهمیت دارند.

امام جمعه آبادان تأکید می‌کند: امروزه شبکه‌های استکبار کار‌هایی ضدارزش‌های ما می‌کنند. در چنین شرایطی طرح مکتب حاج قاسم که مکتب اهل بیت (ع) است بسیار مهم است. ما با طرح مکتب سردار دل‌ها با همه تبلیغات ضدارزشی و دینی شبکه‌های استکبار مبارزه می‌کنیم و قطعاً در این نبرد پیروز هستیم.

حجت‌الاسلام غبیشاوی می‌گوید: مکتب حاج قاسم محتوای قوی دارد و به واسطه راه افتادن «کاروان هنری روایت حبیب» با سلاح قوی هنر مطرح می‌شود. محتوای مکتب سردار دل‌ها فرهنگ شهادت است. در این مکتب حالات شهید سلیمانی و یاران و شاگردان برجسته مکتب عشق دیده می‌شود و مخاطبان اصلی آن نوجوانان و جوانان هستند. جوانان دنبال عشق و عاشقی هستند و کافی است ما در قالب برنامه‌های قشنگ هنری راه صحیح عشق را به آن‌ها نشان دهیم.

«کاروان هنری روایت حبیب» که کار خود را از استان کرمان آغاز کرده و استان به استان در حال حرکت است، این روز‌ها وارد استان بوشهر شده است. از برنامه‌های پیشِ روی این کاروان فرهنگی و هنری رونمایی از سردیس سردار سلیمانی در میدان رئیسعلی دلواری شهر بوشهر است. این سردیش امروز شنبه، طی مراسمی با حضور اهالی شهر بوشهر رونمایی خواهد شد. همچنین شب خاطره‌ای با موضوع مقاومت در منزل رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود.

«کاروان هنری روایت حبیب» در دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۰ استان کشور به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌پردازد. این رویداد فرهنگی و هنری که به همت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی (مکتب حاج قاسم) و با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، از ۱۱ آذرماه۱۴۰۰ به مدت یک ماه در ۱۰ استان مختلف اجرا خواهد شد. طی این رویداد فرهنگی، برنامه‌های متنوعی، چون شب خاطره، شعرخوانی، سرود و موسیقی، نمایش فیلم و انیمیشن، اجرای تئاتر، نقالی و پرده‌خوانی، حماسه‌خوانی، رونمایی کتاب و برپایی نمایشگاه عکس و آثار تجسمی برگزار خواهد شد.

منبع: روزنامه جوان

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند