مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
«کاروان هنری روایت حبیب» روحیه جهاد و شهادت را در نسل‌ آینده کشور تقویت می‌کند

02:0080

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، هدف «کاروان هنری روایت حبیب» را دمیدن روح جهاد و شهادت در نسل‌های آینده کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، «کاروان هنری روایت حبیب» به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی از تهران به راه افتاد تا با سفر به ۱۰ استان کشورمان، در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری یاد و خاطره سردار دل‌ها را برای همه اقشار جامعه زنده کند. یکی از برنامه‌های این کاروان هنری برگزاری نمایشگاهی از تصاویر سردار دل‌ها و یارانش است.

حجت‌الاسلام سعید عسکری، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در حاشیه بازدید از برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» گفت: من در ابتدا از همه دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه تشکر می‌کنم. این برنامه‌ها در آستانه سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی کار بسیار به‌جایی است. یکی از اثرات اجرای چنین نمایشگاه‌هایی دمیدن روح جهاد و شهادت در نسل‌های آینده کشور است. برگزاری برنامه‌های «کاروان هنری روایت حبیب» در ۱۰ استان کافی نیست، اگر این برنامه‌ها در همه استان‌های کشور و حتی خارج از مرزها اجرا شوند، کاری بسیار شایسته و زیبا است.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی چهره‌ای بین‌المللی و جهانی است، بیان کرد: هر روز که می‌گذرد باید زوایای شخصیتی او را بیشتر به مردم به خصوص نسل جوان عرضه کنیم. یکی از راه‌های عرضه زوایای شخصیتی سردار دل‌ها به مردم برگزاری نمایشگاه‌ است که در آن عکس‌های خوب، باکیفیت و زیبا با شعارهایی که در زیر آن‌ها نوشته شده است، در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

عسکری ادامه داد: در عکس‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه، تصاویر همراهان سردار دل‌ها به‌ویژه شهید ابوالمهدی‌المهندس دیده می‌شود. آنچه که در این عکس‌ها بیشتر نمود پیدا می‌کند، چهره پرنشاط و خندان حاج قاسم سلیمانی است. این چهره ما را به یاد روایات مختلفی که چهره مؤمن واقعی را توصیف می‌کند، می‌اندازد. به هر حال شهید سلیمانی درد جهان اسلام را داشت. در عین حال همانند مقام معظم رهبری علی‌رغم همه سختی‌ها و مشکلات از رهبر تبعیت کرده و حتی در نبرد چهره پرنشاطی داشته است. امیدواریم که روح سردار دل‌ها را با اولیاء و شهدای کربلا محشور شود.

وی خاطرنشان کرد: در ایام اربعین میلیون‌ها زائر از کشورهای مختلف به کشور عراق می‌آیند. وقتی این زائران به عکس حاج قاسم سلیمانی می‌رسند، با افتخار ابراز احساسات می‌کند. او به آمریکایی‌ها این پیام را داد که لازم نیست دیگران همراه من باشند بلکه من خودم یکه و تنها در مقابل شما می‌ایستم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند