کارتونیست و تصویرساز خوزستانی از ۲ جشنواره بین‌المللی جایزه گرفت

02:000

سجاد رافعی کارتونیست و تصویرساز خوزستانی موفق به کسب رتبه برتر از ۲ جشنواره بین‌المللی در ترکیه و ایتالیا شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سجاد رافعی کارتونیست و تصویرساز خوزستانی موفق شد در سومین جشنواره بین‌المللی mugla در کشور ترکیه از بین ۱۰۴۱ اثر از ۶۰ کشور دنیا مقام دوم را کسب کند.

این جشنواره بین‌المللی زیر نظر شهرداری شهر mugla برگزار می‌شود و با هدف تجمیع نظرات و ایده‌های کارتونیست ها و تصویرسازهای دنیا هر ساله به جمع‌آوری آثاری در خصوص جنگ، محیط زیست و مشکلات روزمره دنیا می‌پردازد.

رافعی در اثری که ارائه داد تلاش کرد نشان دهد آینده وضعیت ناگواری نسبت به گذشته دارد و این فضاهای متناقض با تلفیق تصویر در آینه جلوی ماشین که دید عقب را نمایش می‌دهد و مقایسه آن با دید جلوی راننده انجام گرفت.

این کارتونیست و تصویرساز خوزستانی همچنین موفق شد جایزه اول و به نوعی تنها جایزه هفدهمین جشنواره بین‌المللی شهر ترنتینو ایتالیا را کسب کرد.

این جشنواره با موضوع دنیای پس از کرونا توسط استودیو آندرومدا و سایت اکونومی شهر ترنتینو برگزار می‌شود که پس از داوری و رای‌گیری عمومی مردم در سایت اکونومی آندرومدا سجاد رافعی موفق شد جایزه اول این رویداد بین‌المللی را کسب نماید.

رافعی در اثری که ارائه داد تلاش کرد به معضلات و اثرات ناگوار و محیط زیستی کرونا توجه کند؛ او در این اثر شهر ونیز ایتالیا را غرق و مملو از دستکش‌ها و ماسک‌هایی نشان داد که بیهوده رها شده‌اند به نحوی که گردشگران ناگزیرند برای بازدید از شهر بر روی رودخانه‌ای که مملو از ماسک و دستکش است قدم بردارند.

مشکلات پسا کرونا چه به صورت فیزیکی و چه به صورت عاطفی و روانی از مهم‌ترین دغدغه های مراکز فرهنگی و هنری اروپاست که اکنون سعی دارند با آگاهی هرچه بیشتر مردم نسبت به تلطیف نمودن این فضا اقدام کنند.

سجاد رافعی هنرمند و تصویرساز بین المللی دارای بیش از ۶۰ جایزه ملی و بین‌المللی از جشنواره‌های مختلف است و با موزه‌ها و فستیوال‌های متعددی در سراسر دنیا در حال همکاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند