«چهل برگ» از اشعار رضا اسم‌خانی رونمایی شد

03:000

کتاب «چهل برگ» مجموعه غزل‌های رضا اسم‌خانی با حضور استاد ولی‌الله کلامی زنجانی و جمع محدودی از شاعران استان در حوزه هنری زنجان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در دومین روز از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ از مجموعه غزل‌های «چهل برگ» رضا اسم‌خانی با حضور استاد ولی‌الله کلامی زنجانی، امیر نعمتی و مهدی خدایی رئیس و معاون فرهنگی حوزه هنری استان زنجان و جمع محدودی از شاعران جوان استان از جمله حسن پاکزاد، دکتر وحید رحمانی، سید ضیاء موسوی و جواد چراغی رونمایی به‌عمل آمد.

امیر نعمتی با اشاره به هنرهای دینی و اسلامی که در ادوار و دوره‌های گذشته در شاخه‌ها و هنرهای متفاوت وجود داشته، گفت: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ما با شعر و هنر انقلاب مواجه بودیم که هنرمندان با الهام از این نوع هنر، نسبت به جریان‌های سیاسی، انقلابی و اجتماعی واکنش‌ها به موقع و صریح از خود نشان می‌دادند.

وی با بیان اینکه نگاه انسانی و نگاه اخلا‌ق‌مدارانه، هنر انقلاب اسلامی را با هنر قبل از انقلاب متفاوت کرده است، افزود: امروزه ما با ادبیات و هنر انقلاب اسلامی مواجه هستیم که خاستگاه آن سال ۱۳۵۷ است.

رئیس حوزه هنری زنجان ادامه داد: ادبیات و هنر انقلابی اسلامی در واقع هنر دینی و هنر اسلامی را شامل می‌شود که برگرفته از گفتمان انقلاب اسلامی است که همه اینها در بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) قابل مشاهده است که منویات و اندیشه‌های این بزرگواران سمت و سوی این نوع هنر را مشخص می‌کند.

نعمتی اظهار داشت: در استان زنجان ما شاهد درخشش استعدادهای و اتفاقات خوبی هستیم و در تمام بخش‌های هنری هنرمندان مستعدی داریم که به‌طور مستمر در تلاش هستند. یکی از این بخش‌ها شعر آیینی است که با توجه به وجود شاعران پیشکسوت و جوان و تلاش و پشتکار آنها در این عرصه می‌توانیم پیشرو باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی هنری صورت گرفته در حوزه هنری استان زنجان در سال‌های ۱۳۹۹-۱۴۰۰ گفت: در زمینه شعر و ادبیات از مجموع ۱۵ مورد کتابی که در مراحل کارشناسی و چاپ است، تقریباً ۹ مورد شامل شعر و داستان است.

استاد ولی‌الله کلامی زنجانی ضمن تبریک به مجموعه حوزه هنری استان زنجان و رضا اسم‌خانی در خصوص چاپ کتاب «چهل برگ» گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان به‌عنوان یکی از ارگان‌های فرهنگی هنری استان موجب دلگرمی و مشوق جوانان هنرمند و پیشکوتان ادبی استان است.

در پایان رضا اسم‌خانی در معرفی اثر مکتوب خود گفت: این کتاب همانطور که از نامش مشخص است شامل چهل مورد از اشعار سروده شده در سال‌های اخیر است که در دو بخش با موضوع آزاد است که شامل سی مورد غزل‌ و ده مورد از اشعار آیینی تقدیم به اهل بیت و ائمه اطهار است، که از طریق انتشارات شانی و با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان در اواخر سال ۱۳۹۹ چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است؛ رضا اسم‌خانی دارای سه اثر مکتوب است که اولین اثر خود را در سال ۱۳۸۶ برای گروه سنی کودک و نوجوان و از طریق انتشارات پینار به چاپ رسانده است و شایان ذکر است که مجموعه غزل‌های «چهل برگ» رضا اسم‌خانی، دومین اثر مکتوب وی می‌باشد که با حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان چاپ و منتشر شده است. اثر دیگر وی کتاب «یک ربع به یک» است که در سال ۱۳۹۱ به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی و توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار نشر شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند