چهلمین شب خاطره «موج‌های بیقراری» در خراسان شمالی برگزار شد

02:000

چهلمین شب خاطره «موج‌های بیقراری» همزمان با صدمین سالگرد تاسیس هلال احمر و با حضور تنی چند از امدادگران هلال احمر در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برگزار شد و امدادگران دفاع مقدس روایتگر ایثارگری‌های رزمندگان و شهدای امدادگر در دوران دفاع مقدس شدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این محفل که با حضور مریم کاتبی، رزمنده و امدادگر دفاع مقدس و از همراهان شهید محمد بروجردی و حاج احمد متوسلیان برگزار شد، تنی چند از امدادگران جمعیت هلال احمر خراسان شمالی دلاورمردی‌های امدادگران دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیدند.

سید یحیی هاشمی‌نژاد از امدادگران و مجاهدان دوران دفاع مقدس با اشاره به آغاز جنگ تحمیلی در شرایطی که هنوز ساختارهای حاکمیتی شکل نگرفته بود و دشمن از سوی ابرقدرت شرق و غرب حمایت می‌شد، از جانفشانی‌ها و دلاورمردی‌های امدادگران هلال احمر در آن دوران سخن به میان آورد و دفاع مقدس را سراسر حماسه و جبهه را دانشگاه معرفت و کمال دانست و از ۱۳ شهید امدادگر دوران دفاع مقدس خراسان شمالی یاد کرد.

بر اساس این گزارش، علی خرمی از جانبازان دوران دفاع مقدس که در عملیات‌های متعدد حضوری پررنگ داشت به نقش امدادگران در میدان جنگ و پشت خاکریزها برای مخاطبان گفت.

محمد علی خسروی از دیگر امدادگرانی بود که در این محفل روایتگر جانفشانی‌ها و دلاورمردی‌های امدادگران نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در موقعیت‌های مختلف شد.

مریم کاتبی از همراهان شهید محمد بروجردی و حاج احمد متوسلیان نیز در این محفل مخاطبان را سوار بر موج‌های بی‌قرار کرد و با نقل خاطراتی از دوران دفاع مقدس در مریوان کردستان با بیانی شیوا تلاش کرد تا مخاطبان، آن روزها و دلاورمردی‌ها را لمس کنند.

در این محفل مرشد ابراهیم مشکیدان و همچنین گروه سرود پیروان ولایت به هنرنمایی پرداختند و پخش کلیپی از ام‌البنین منصورخانی از امدادگران دوران دفاع مقدس و روایتگر خاطرات مجموعه آرزوی دیدار، که به نقل خاطرات پرداخت، بخش دیگری از این محفل بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند