چهره هنر انقلاب در گذر زمان| چگونگی آغاز

02:000

معرفی چهره سال هنر انقلاب چند سالی است که از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی انجام می‌شود. فرایند انتخاب و معرفی اولین چهره سال هنر انقلاب در فروردین‌ماه سال ۱۳۹۳ کلید خورد.

به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، ۱۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ بود که هنگام برپایی اختتامیه روز هنر انقلاب اسلامی، تصمیم حوزه هنری مبنی بر انتخاب یک هنرمند به عنوان چهره سال هنر انقلاب اعلام شد.

محمد سرشار فرزند محمدرضا سرشار که آن موقع رئیس حوزه هنری استان تهران بود در این مراسم نحوه چگونگی انتخاب چهره سال هنر انقلاب كه قرار شد از سال آینده در روز هنر انقلاب توسط حوزه هنری انجام شود را تشریح کرد. وی در مراسم گرامی‌داشت روز هنر انقلاب با یاد و خاطره‌ای از شهید آوینی گفته بود:« از نخبگان فعال در ۸ بخش مختلف هنری می خواهیم تا در مدت یك سال اتفاقات و فعالیت های عرصه هنر را پیگیری كنند و در انتهای سال ۳ هنرمند برتر را معرفی كنند تا از بین این ۳ هنرمند جایره چهره سال هنر انقلاب اسلامی به نفر برتر اهدا شود.»

مراسم گرامی‌داشت روز هنر انقلاب اسلامی از سوی حوزه هنری در فروردین ۱۳۹۳ با حضور مهمانان و چهره‌هایی برگزار شد که امروزه بازنشسته شده‌اند و یا دیگر در این دنیا نیستند. از جمله این چهره‌ها می‌توان به «محسن مومنی‌شریف» اشاره کرد که حدود یکسال پیش ریاست حوزه هنری را به محمدمهدی دادمان واگذار کرده و خود در سمت عضو شورای سیاستگذاری جدید حوزه هنری به جبهه فرهنگی و هنری انقلاب خدمت می‌کند.

اما یکی از چهره‌های برجسته هنر کشور به خصوص تئاتر و هنرهای نمایشی که در این مراسم حضور داشت زنده‌یاد «سعید کشن‌فلاح» بود. وی که چند سالی مدیریت مرکز هنرهای نماییش حوزه هنری را بر عهده داشت در این مراسم از سوی حوزه هنری به عنوان یکی از پیشکسوتان هنر انقلاب تقدیر و تجلیل شد.

مراسم گرامی‌داشت روز هنر انقلاب در سال ۹۳ با تقدیر و تجلیل از دیگر پیشکسوتان هنر انقلاب از جمله سید مسعود شجاعی طباطبائی، رضا مهدوی، قادر طهماسبی، مجید شاه حسینی، عباس براتی پور، محمد كاسبی و عبدالحمید قدیریان همراه بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند