چهره برتر هنر انقلاب در استان گلستان معرفی شد

01:350

همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، غلامرضا خارکوهی تاریخ نگار و پژوهشگر عرصه انقلاب اسلامی به عنوان «چهره شاخص هنر انقلاب» در استان گلستان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سید حسام بنی فاطمه رئیس حوزه هنری استان گلستان گفت: انتخاب چهره برترهنرانقلاب اسلامی بر اساس معیارهای اعلامی از سوی حوزه هنری کشور انجام می‌شود و از شاخص‌های آن  می توان به پر مخاطب بودن اثر تولیدی، سوابق فرد هنرمند و گستراندن هنر انقلاب میان جوانان، فعالیت‌های استانی در راستای هنر انقلاب و هنر متعهد به حقیقت، واکنش هنرمندانه به رویدادهای روز، کسب موفقیت و مقام جوایزهای ملی و بین‌المللی اشاره کرد.

سید حسام بنی فاطمه با اشاره به رصد فعالیت‌های هنرمندان این استان بیان کرد: معرفی چهره سال هنر انقلاب چند سالی است که از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی انجام می‌شود.

گردآوری هزاران سند و خاطره و تالیف و انتشار ۲۵ عنوان کتاب در قالب ۲۹ جلد و ارائه صدها مقاله و سخنرانی علمی و مصاحبه در حوزه تاریخ انقلاب و دفاع مقدس از جمله فعالیت هایی است که خارکوهی در زمینه تاریخ معاصر کشور و خصوصا استان گلستان  و شهر گرگان انجام داده است و مقالات علمی و سخنرانی ها و مصاحبه های زیادی نیز در باره رویدادهای مختلف تاریخ انقلاب اسلامی  در رسانه ها و مجامع عمومی دیگر ارائه نموده است.

غلامرضا خارکوهی جانباز دوران دفاع مقدس و همچنین صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه انقلاب نیز است که انتشار آن از سال ۸۶ تا کنون در حوزه تاریخ انقلاب و دفاع مقدس ادامه دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند