چهاردهمین سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» برگزار می‌شود

01:430

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از برگزاری چهاردهمین سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» به صورت منطقه‌ای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمحمدحسین بلاغی با بیان این مطلب اظهار کرد: فراخوان چهاردهمین سوگواره مجازی و منطقه‌ای هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم» در استان‌های (آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل) منتشر شده است.

وی افزود: این سوگواره در دو بخش نقاشی و خوش‌نویسی با موضوعات جلوه‌های ایثار، شجاعت و غیرت یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا در بخش نقاشی و همچنین فقرات زیارت عاشورا در بخش خوش‌نویسی برگزار می‌شود که هنرمندان می‌توانند آثار خود را که در یک سال اخیر تولید کرده‌اند، به این سوگواره ارسال کنند.

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه تکنیک تولید آثار آزاد است، ادامه داد: ابعاد اثر حداقل ۵۰ * ۷۰ سانتیمتر و حداکثر ۷۰* ۱۰۰ سانتیمتر و کادر مربع نیز بلامانع است. همچنین در بخش خوش‌نویسی نیز رشته (نستعلیق، شکسته نستعلیق و خطوط عربی) مدنظر هنرمندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار برای این سوگواره تا ۱۰ شهریورماه ادامه دارد، بیان کرد: جوایز این سوگواره شامل نفر اول لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و همچنین در هر رشته به ۲ اثر برگزیده (غیر رقابتی) لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال تقدیم خواهد شد.

بلاغی در ادامه اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند فایل آثار خود را به همراه مشخصات کامل از طریق آدرس artabriz@yahoo.com ارسال کنند و در صورت هرگونه سؤال به وب سایت حوزه هنری استان به نشانی artabriz.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۵۵۵۲۵۵۷ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند