چلچراغ اربعین در بهشهر روشن شد

01:040

با حمایت حوزه هنری مازندران، ویژه برنامه آیینی مذهبی «چلچراغ شو » در موسسه آموزشی «آنا» در بهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ویژه برنامه اربعینی چلچراغ شو در بخش های تعزیه، نمایش مذهبی و نقالی طی ۳ شب در موسسه فرهنگی آموزشی آنا پذیرای علاقمندان هنرهای آیینی مذهبی و دوستداران اهل بیت علیهم السلام بود.

ویژه برنامه اربعینی چلچراغ شو ۲۳ تا ۲۵ شهریور در بخش های تعزیه، نمایش مذهبی و نقالی در موسسه فرهنگی آموزشی آنا پذیرای علاقمندان هنرهای آیینی مذهبی و دوستداران اهل بیت علیهم السلام بود.

گفتنی است در این برنامه که به مناسبت اربعین حسینی صورت گرفت، هنرمندان نوجوان شرق مازندران ( و هنرجویان موسسه آنا) به اجرای نمایش و نقالی با موضوع عاشورایی پرداخته و گروهی از پیشکسوتان تعزیه مازندران، چند مجلس از واقعه کربلا را اجرا کردند.

رییس حوزه هنری مازندران هدف از این رویداد فرهنگی هنری را احیا و گسترش آیین های کهن مازندران برشمرد و گفت: مردم دیار علویان از دیرباز تعلق خاطر ویژه ای به اهل بیت (ع) داشته اند و از این رو این سرزمین مهد پیدایش آیین های بسیاری با پس زمینه مذهبی است.

مهدی معصومی گرجی گفت: لازم است که رسم ها و سنت های دیرین مازندران بازخوانی و اجرا شده و همگان بویژه نسل جوان با جوهره و اساس آن آشنا شوند تا از این طریق وقایع تاریخی را از جنبه های مختلف مرور کنند.

شایان ذکر است که موسسه آموزشی آنا به عنوان یکی از مراکز فعال هنری شرق مازندران تا کنون همکاری های مختلفی با حوزه هنری مازندران داشته است که از آن جمله میتوان به ویژه برنامه پژوهشی هنری شبهای ماه مبارک رمضان اشاره داشت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند