چرایی نبود آثار فاخر دفاع مقدسی متعدد به روایت ملک دادیار گروسیان

02:360

خالق تندیس شهید وزوایی معتقد است که کم‌توجهی نهادها و ارگان‌ها به هنرمندان مجرب و روی‌آوری آنها به هنرمندانی که توان خلق آثار کیفی را ندارند، منجر به خلق نشدن آثار کیفی متعدد شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری به نقل از فارس، ملک دادیار گروسیان خالق تندیس شهید وزوایی یکی از هنرمندانی است که امسال با افرادی که چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر را گرامی می‌دارند همراه شده و با تکیه بر هنرش  یاد رشادت‌ها و جانبازی‌های جوانان خرمشهر را نکو می‌دارد. او در آستانه چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر و رونمایی از اثرش در این شهر به ما گفت: من در حین خلق تندیس شهید وزوایی حس و حال بسیار خوبی داشتم در واقع هر زمان که از شهدای عزیزمان کار می‌کنم، حس خوبی دارم. به هر حال آنها جانشان را برای دفاع از وطن گذاشتند و ما وظیفه داریم با در دست گرفتن گوشه‌ای از کارهای مرتبط با ویژه‌ برنامه‌های مرتبط با دفاع مقدس یاد آنها را گرامی بداریم. کاری که از دست من مجسمه‌ساز برمی‌آید ساخت تندیس شهیدان است.

وی افزود: همیشه گفته‌اند کاری که از دل برآید بر دل نشیند. من فکر می‌کنم کارهای هنری زیادی با موضوع دفاع مقدس انجام  نشده است البته هنرمندان در این راستا زحمت کشیده‌اند اما از نظر من ارزش دفاع مقدس و وقایعی چون آزادسازی خرمشهر بیشتر از آن چیزی است که ما در آثارمان نشان داده‌ایم. بهتر است که فعالان عرصه‌های هنری مختلف توجه بیشتری به دفاع مقدس داشته باشند و اهمیت بیشتری به آن واقعه تاریخی بدهند البته هنرمندان به تنهایی نمی‌توانند کاری انجام دهند. ممکن است که آنها ایده‌ای برای کار داشته باشند اما برای انجام آن که در رشته‌های مختلف پر هزینه است، باید حمایت شوند.

خالق تندیس شهید وزوایی بیان کرد: مسئولان حوزه هنری به من پیشنهاد دادند که تندیس شهید وزوایی را بسازم.

دادیار گروسیان گفت: هنرمندان ایده‌های خصوصی و عمومی دارند. آنها از پس اجرای ایده‌های خصوصی خود برمی‌آیند اما برای به ثمر رساندن ایده‌های عمومی نیاز به حمایت ارگان‌ها و نهادهایی چون سازمان شهرداری دارند زیرا نهادهای مذکور بودجه لازم برای اجرای ایده‌های عمومی هنرمندان را در اختیار گرفته‌اند. این صحبت من به آن معنا نیست که نهادهای مد نظر ما باید به هنرمندانی که توانایی ارائه کارهای خیلی خوب و با کیفیت را ندارند، امکانات بدهند. امکانات باید به هنرمندان مجرب داده بشوند تا این هنرمندان بتوانند ایده‌های عمومیشان را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنند.

گروسیان در آخر تاکید کرد: نهادها در گذشته از هنرمندان مجرب حمایت می‌کردند اما چند سالی که براساس روابط یا به خاطر آنکه دستمزد کمتری بپردازند  از هنرمندانی حمایت می‌کنند که توان کافی برای خلق آثار کیفی ندارند برای همین ما کارهای ماندگار، جهانی و افتخارآمیز کمی داریم.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند