چاپ ۶۲۲ اثر مکتوب در قالب ۱۰ عنوان برنامه در لرستان

01:440

در جلسه مشترک اعضا کمیته تألیف، تدوین و نشر کنگره ملی سرداران و ۶۳۰۰ شهید سرفراز لرستان، چاپ ۶۲۲ اثر مکتوب در قالب ۱۰ عنوان برنامه به تصویب و نهایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این جلسه مصوب شد تا برگزاری اختتامیه کنگره مذکور در سال آینده، چاپ ۶۲۲ اثر مکتوب در قالب ۱۰ عنوان برنامه شامل روزشمار دفاع مقدس، اطلس دفاع مقدس؛ زندگینامه شهدای شاخص استان؛ گاه‌شمار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در لرستان، کتب شاخص در حوزه روایت‌گری دفاع مقدس، نمایشنامه، فیلم‌نامه، داستان‌نویسی شعر و مقاله‌نوبسی تهیه و انتشار یابد.

رئیس حوزه هنری لرستان و رئیس کمیته تألیف، تدوین و نشر کنگره ملی ۶۳۰۰ شهید سرفراز استان در این جلسه گفت: همواره تأکید شده که
امروزه در فضای فرهنگی، هنری کشور هیچ اندیشه و عملی واجب‌تر و مهم‌تر از ثبت و نشر آموزه‌های دفاع مقدس و والاتر و ارزشمندتر از آن نیست.

محمد کرم‌اللهی تصریح کرد: در برگزاری و هماهنگی این مصوبات تلاش بر این بود که به اصل فراگیری و توسعه برنامه‌ها در سراسر استان، با تمرکز بر کار معیار کیفی و تخصصی با عنوان شاخص فعالیت‌های این کمیته مورد توجه باشد.

وی افزود: وظیفه داریم با استخراج ارزش‌های عاشورایی مستتر در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ثمره سرخگون این دو معدن و خزانه بی‌بدیل یعنی شهیدان سرافراز، زمینه آشنایی رشد و شکوفایی امت اسلامی را فراهم آوریم.

در این جلسه، محمد محمودوند رئیس ستاد کنگره سرداران شهید لرستان، امین خورشیدوند معاون فرهنگی حفظ آثار و ارزش‌های سپاه ابوالفضل (ع)، دکتر الماسی دبیر کمیته تألیف چاپ و انتشار و فرشاد سیفی قائم‌مقام کمیته تألیف حضور داشتند.

لازم به ذکر است، کنگره ملی سرداران و ۶۳۰۰ شهید لرستان سال آینده به میزبانی خرم‌آباد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند