با حضور کارگروه تحول حوزه هنری مرکز در مازندران؛
پیش‌نویس سند تحول حوزه هنری مازندران مورد بررسی قرار گرفت

02:000

سعید لشکری دبیر کارگروه تحول حوزه هنری و جمعی از کارشناسان طی حضوری دو روزه در مازندران به تبیین چشم‌انداز تحول حوزه هنری مراکز استانی پرداختند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۲ و ۱۳ آبان‌ماه با حضور کارشناسان کارگروه تحول حوزه هنری در استان مازندران، پیش‌نویس سند تحول این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

هیئت مذکور ابتدا با حضور در واحدهای مختلف و گفت‌وگو با مسئولان و کارشناسان این مرکز، ضمن شناخت فعالیت‌ها، درباره تولیدات و برنامه‌های این مرکز تبادل‌نظر کردند.

در ادامه طی نشستی سعید لشکری دبیر کارگروه تحول حوزه هنری، ضمن بیان تاریخی فعالیت‌های حوزه هنری از ابتدای فعالیت تا امروز گفت: یکی از مهم‌ترین نقشه‌راه‌های طرح تحول، منویات و بیانات مقام معظم رهبری بوده است که در اهم این مسیر تحولی، گرایش مستمر به بهبود تعریف شده است.

وی افزود: رهبری معظم انقلاب در این راستا کارهای سطحی و دم دستی، همچنین ملاحظه‌کاری و ترس از شرایط را یک آسیب قلمداد کردند.

لشکری در ادامه نقل از بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: توسعه و تحول آنی نبوده، بلکه تدریجی رخ می‌دهد که لازمه آن صبر است و باید از نیروهای مطمئن و قابل اعتماد بهره برد.

دبیر کارگروه تحول حوزه هنری با ذکر این نکته که اساس فعالیت حوزه هنری برای نیاز انقلاب اسلامی به هنر است، ادامه داد: برنامه‌ها و تولیدات این مرکز باید با صراحت ارزش‌های انقلاب را بیان کند، از گنجینه‌های معارف، منابع و تاریخ ایران اسلامی انقلابی بهره برده، همچنین از کیفیت هنری بالایی برخوردار باشد، به رویدادهای روز حساس بوده و مخاطب را به آینده امیدوار کند.

در ادامه این جلسه پیش‌نویس سند زیست‌بوم حوزه هنری مازندران از منظر محدوده مزیتی با توجه به مؤلفه‌های موضوعی، قالب و مخاطب مورد بحث قرار گرفت و دو طرف درباره آن به ارائه نظر پرداختند.

در پایان این نشست دو روزه که ابعاد مختلف پیش‌نویس سند یاد شده مورد کارشناسی قرار گرفت، مقرر شد پس از یک سری ویرایش این طرح طی هفته‌های آتی آماده شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند