به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل؛
«پیر چنگی» به زودی روی صحنه می‌رود

02:000

واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل با هدف پرداختن به قصه‌ها، حکایات و منابع غنی و پر نغز ادبی موجود در ادبیات ایران و با رویکرد معرفی دوباره منابع ملی، تولید نمایش «پیر چنگی» را شروع کرده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل به همراه ناصر رهنما آذر مدیر عامل خانه فرهنگ و هنر اردبیل، سعید نوریان معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جاوید رخشانی، سیدرزاق صفوی و غریب منوچهری از اعضای شورای نظارت بر نمایش استان از نمایش «پیر چنگی» بازدید کرد.

در این بازدید، اعضای شورای نظارت، مطالب خودشان را درباره نمایش ابراز کردند و در نهایت امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل نیز درباره محتوا و سیر داستانی این نمایش به نکاتی اشاره کرد.

نمایش «پیر چنگی» برگرفته از اسرارالتوحید ابوسعید ابوالخیر و مثنوی معنوی مولانا است که با نگاهی دیگر به قصه اصلی توسط روح‌الله حبیب‌زاده نوشته و کارگردانی شده است.

واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان اردبیل با هدف پرداختن به قصه‌ها، حکایات و منابع غنی و پر نغز ادبی موجود در ادبیات ایران و با رویکرد معرفی دوباره منابع ملی، تولید این نمایش را شروع کرده است.

از عوامل تولید این نمایش می‌توان به نویسنده و کارگردان: روح‌اله حبیب‌زاده، بازیگران: روح‌اله حبیب‌زاده، جعفر خدابنده‌لو، داور فرمانی، فریبا مهرزاد، فرزاد پناهنده، لیلی نظری و آوا پناهنده، دستیار کارگردان: داور فرمانی، طراح صحنه، لباس و نور: کیوان باقلاچی، آهنگساز و خواننده: سیدحسن مرتضوی، تنظیم‌کننده و نوازنده سازهای کوبه‌ای: مرتضی حیدری، نوازنده تار و سه تار: محمد فرضی، تنظیم‌کننده تصنیف و نوازنده نی: محسن جعفرپور، نوازنده عود: محمدرضا نجفی، منشی صحنه: الهام حسین‌زاده، دوخت لباس: فاطمه سعیدی، گریمور: فاطمه اجاقی و رحیم پرواسی و مدیر تولید: بیژن رنج‌پور اشاره کرد.

گفتنی است این نمایش به زودی در اردبیل به روی صحنه می‌رود و با هماهنگی‌های به عمل آمده در دیگر شهرهای استان نیز اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند