پیام وزیر علوم به همایش بین‌المللی «قهرمان در آینه هنر و ارتباطات»

02:450

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی ضمن تقدیر از دانشگاه سوره، برای همایش بین‌المللی «قهرمان در آینه هنر و ارتباطات» آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، متن این پیم به شرح زیر است:

«در آغاز تشکر و قدردانی می‌کنم از مسئولان محترم دانشگاه سوره و دیگر مجموعه‌هایی که در برگزاری این همایش مهم ایفای نقش کرده‌اند. همایشی که ضرورت و اهمیت آن برای همگان آشکار و مسلم است. بی‌گمان هنر و ارتباطات جزء جدایی‌ناپذیر حیات و مناسبات اجتماعی است؛ و بخش مهمی از زندگی روزمره در تسخیر هنر و ارتباطات در شکل‌های مختلف و چندگانه آن قرار دارد. رابطه هنر و ارتباطات از گذشته‌های دور مورد توجه اصحاب فرهنگ و هنر بوده و بنا به تجربه استفاده از ظرفیت‌های بی‌بدیلی که حوزه هنر و ارتباطات در اختیار دارد پیوسته ظرف و بستری ممتاز برای انتقال مفاهیم و آموزه‌های کلیدی و اثرگذار بوده است. چرا که جاذبه‌های موجود و بر آمده از این ظرف اثربخشی پیام و آموزه‌های مهم را دوچندان می‌کند. هنر در معنای فراخ آن کوششی برای خلق زیبایی‌ها و انتقال آنها به مخاطبان است. کار ویژه  بنیادی هنر و ارتباطات تأثیرگذاری بر مخاطبان به لحاظ شناختی و نیز پرورش و تقویت فضائل متعالی  چون جوانمردی، شجاعت، اخلاق مداری، بزرگ منشی، سعه صدر، خلاقیت و کنشگری مؤثر است؛ و در این مسیر هنر و نظام ارتباطات از این توان و ظرفیت برخوردار است که می‌تواند آیینه‌ای برای بازنمایی درست و مناسب سبک‌های زندگی اجتماعی، باورهای دینی، کمال مطلوب‌های انسانی و معرفی الگوهای موفقی که می‌توانند مرجعیت لازم را برای جامعه داشته باشند ایفای نقش کند. بر این مبنا انتظار می‌رود  هنرمندان و اصحاب رسانه به عنوان  بخش نخبگانی از توان و ظرفیت در اختیار خود در جهت فرهنگ‌سازی و معرفی مناسب داشته‌های انسانی، اجتماعی و فرهنگی نهایت اهتمام داشته باشند. در این بین قهرمان ملی ایران سردار شهید سپهبد سلیمانی شخصیتی است که حیات و تجربه زیسته او در بردارنده ارزش‌ها و مطلوب‌های شایسته‌ای است که از منظر هنر و ارتباطات جای تأمل و مداقه قابل توجهی دارد. خوشبختانه با پیش گامی مراکز دانشگاهی مانند دانشگاه سوره که از دانش تخصصی لازم در حوزه هنر و ارتباطات برخوردارند؛ می‌تواند در این زمینه افق گشایی‌های تازه‌ای را در پی ‌داشته باشد. مجدداً از مساعی و تلاش آن دانشگاه و مشارکت همه اصحاب دانش قدردانی می‌کنم و آرزوی مزید توفیقات دارم.»

گفتنی است، همایش «قهرمان در آینه هنر و ارتباطات» به منظور گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمان شهیدش با حضور سخنرانانی از کشورهای لبنان، عراق و پاکستان، روز چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۹ ساعت ۹ صبح الی ۱۹ عصر، به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

شایان ذکر است، این همایش با محورهای مذکور در سه بخش برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند جهت شرکت در این همایش وارد لینک زیر شوند:
https://sibad.soore.ir/v/show/artconference

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند