پیام تسلیت حوزه هنری لرستان به مناسبت در گذشت مداح اهل بیت (ع)

02:0090

حوزه هنری لرستان به مناسبت در گذشت ذاکر و مداح اهل بیت (ع) زنده یاد حاج لطف الله مهران نژاد پیام تسلیت منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، متن پیام تسلیت حوزه هنری استان لرستان به شرح زیر است:

اِنَّالِلَه وَاِنَّااِلَیْهِ رَاجِعُوْن

درگذشت ذاکر و مداح بااخلاص اهل‌ بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) زنده یادحاج لطف الله مهران نژاد موجب تأسف و تأثر فراوان شد.

این ذاکر حسینی، عمر خویش را در مدح و رثای اهل بیت و سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) سپری کرد و الگویی شایسته ای برای ذاکران و مداحان خاندان نبوت بود.

حوزه هنری لرستان فقدان ذاکر با اخلاص و پیشکسوت مدح و مرثیه و تربیت یافته مکتب شیعه و اهل بیت (ع) را به بازماندگان محترم و جامعه مداحان لرستان تسلیت عرض نموده و علوّ درجات و حشر با اولیای الهی را برای آن فقید سعید مسالت می کند.

لطف الله مهران نژاد متولد ۱۳۲۴ شهرستان سلسله لرستان، بازنشسته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۷۵، پیر غلام و مداح اهل بیت از سال ۱۳۳۹ مداحی را به سبک محلی لری و لکی شروع کرد. ایشان با همکاری دوستان در سال ۱۳۴۵ هیات زنجیرزنی قمر بنی هاشم الشتر را تاسیس و در سال ۱۳۴۸ هیات دعای ندبه و در سال ۱۳۵۸ هیات قرائت قرآن قائمیه را در همان شهر تاسیس کرد. حاج لطف الله مهران نژاد در زمان جنگ تحمیلی در جبهه حضور یافتند و همچنین در آموزش و پرورش شهر الشتر در اجرای طرح شهید رجایی همکاری داشتند. ایشان در همایش بین المللی پیر غلامان اهل بیت که سال ۱۳۹۳ در استان خوزستان شهرستان اهواز با حضور ۸۵۰ مداح برگزار شد ،جزء ۱۵ نفر برگزیده معرفی شد.»

از جمله فعالیت های ایشان، تشکیل جلسات قرآنی، تعلیم و پرورش نوآموزان قرآنی و مداحان و نیز همکاری با جلسات قرآنی مرحوم وجودی، هیات زنجیرزنی علی ابن ابیطالب (ع) خرم آباد و نیز ارتباط نزدیک با مرحوم کافی است.

وی در دهه ۸۰ فعالیت خود را با حوزه هنری لرستان آغاز و در آن سالها غم نوای ۴ گزیده نوحه های حاج لطف الله مهران نژاد با عنوان سرو روان از سوی حوزه تولید شد. در نوحه های مرحوم مهران نژاد شعرهای حاج حیدر اکبری، مرحوم سامانی، منصوری ، رضا حسنوند (شوریده لرستانی) بیش از سایر شعرا شنیده می شود. غم نوای ۴ گزیده نوحه های حاج لطف الله مهران نژاد در سال ۱۳۴۸ شهرستان الشتر است.

مرحوم حاج لطف الله مهران نژاد در سن ۷۷ سالگی به لقاءالله پیوست.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند