به همت حوزه هنری دیجیتال؛
پویش «نگارخانه‌ای در خانه» راه‌اندازی شد

01:040

حوزه هنری در راستای تعالی فرهنگ و هنر جامعه و همسو با عصر نوآوری و فناوری اطلاعات، این بار با ایجاد و توسعه بستر برگزاری تورهای مجازی آثار تجسمی و عکاسی، پا به میدان نهاده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در حال حاضر امکان بازدید از نمایشگاه‌های مجازی ۲۰ استان و ۴ تن از هنرمندان کشور فعال شده و حوزه هنری در نظر دارد تا برای سایر استان‌ها و هنرمندان علاقه‌مند نیز این ایده را عملی کند.

گفتنی است که «گالری‌های مجازی حوزه هنری» چالش‌های بازدید حضوری از نمایشگاه‌ها را رفع و دسترسی به آثار هنرمندان را تسهیل می‌کند؛ به گونه‌ای که هر فرد می تواند تنها با چند کلیک از منزل یا محل کار خود، بدون دغدغه کرونا و طی مسافت به یک گالری آنلاین تمام‌عیار قدم بگذارد و به اندازه بازدید از یک گالری فیزیکی لذت ببرد.

از این رو پویش «نگارخانه‌ای در خانه» قصد دارد تا در این فرصت، به معرفی خدمات و ارزش‌های ایجاد شده در این بستر بپردازد و از تحولاتی که این فناوری در دنیای هنر رقم خواهد زد، سخن به میان آورد. تسهیل دسترسی به آثار هنرمندان بنام کشور، معرفی آثار برجسته استان‌ها و همچنین آثار بومی اقلیم‌های مختلف کشور از جمله خدماتی است که پروژه «گالری مجازی حوزه هنری» در اختیار مخاطبان قرار می‎دهد.

علاوه بر این، حوزه هنری دیجیتال با ایجاد چنین فضایی، در نظر دارد تا آثار هنرمندان کمتر شناخته‌شده در هر نقطه‌ای از کشور را به راحتی در معرض دید همه علاقه‌مندان عرصه هنر قرار دهد.

بازدید از «گالری مجازی حوزه هنری» از طریق آدرس http://hozehonari.ir/gallery  امکان‌پذیر است.

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند