در حوزه هنری کردستان؛
پویش رسانه‌ای «ناکوک» آغاز به کار کرد/ تولید ۱۳ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای

02:320

رئیس حوزه هنری استان کردستان از آغاز به کار پویش رسانه‌ای «ناکوک» با هدف انتشار فیلم کوتاه و انیمیشن با هدف کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی همزمان با سراسر کشور در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی صبح امروز چهارشنبه ۱۹ آبان‌ماه، در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان کردستان، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی از سال ۱۳۹۸ فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود با محوریت مقابله با آسیب‌های اجتماعی را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: حوزه هنری استان کردستان نیز همزمان با آغاز این رویکرد، در گام اول تولید ۱۳ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای با محوریت مقابله با آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار قرار داد و خوشبختانه با مشارکت و همراهی هنرمندان فیلم‌ساز، این آثار با بهترین کیفیت تولید شدند.

مرادی افزود: بعد از تولید فیلم‌های کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای با محوریت آسیب‌های اجتماعی، در فاز دوم فعالیت‌های فرهنگی و هنری در دو محله نایسر و ننله سنندج آغاز شد و خوشبختانه فعالیت‌های خوبی نیز در این بخش و در بخش‌های مختلف از جمله تهیه و تولید مستند، گروه‌های سرود و نمایش و همچنین چاپ کتاب آغاز شده و هم اکنون این مهم ادامه دارد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای توزیع و انتشار آثار تولیدی با محوریت آسیب‌های اجتماعی، عنوان کرد: با همکاری سازمان امور اجتماعی کشور، پویش رسانه‌ای «ناکوک» با هدف انتشار فیلم، انیمیشن و پادکست با محوریت آسیب‌های اجتماعی راه‌اندازی شده است.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: «ناکوک» یک رسانه تعاملی است که برای اولین بار در کشور همزمان با انتشار تولیدات هنری، امکان مشارکت شهروندان در تولید محتوای هنری و تبدیل تجربه‌های موفق آنها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به لزوم پرهیز از سیاه‌نمایی در خصوص آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه، اظهار کرد: متأسفانه همواره وقتی که از محلات حاشیه صحبت می‌شود، همه تصویری نامناسب از آن ارائه می‌دهند؛ در حالی‌که این محلات نیز ظرفیت‌های ویژه‌ای در اختیار دارند و باید زمینه برای معرفی این ظرفیت‌ها نیز فراهم شود.

مرادی عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تولیدات فیلم، انیمیشن و پادکست با محوریت آسیب‌های اجتماعی از امروز در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با عنوان پویش «ناکوک» منتشر می‌شود.

وی به راه‌اندازی سایت ویژه برای اطلاع‌رسانی فعالیت‌های این پویش اشاره کرد و افزود: در همین راستا و برای ارتباط بهتر با مخاطب، سایت «ناکوک» به آدرس www.nakook.ir راه‌اندازی شده است.

مرادی ضمن دعوت از همه هنرمندان برای مشارکت در تولید آثار با محوریت آسیب‌های اجتماعی، یادآور شد: استفاده از زبان هنر برای انتقال مفاهیم بسیار ضروری است و انتظار داریم که همه اصحاب فرهنگ و هنر در کردستان با مشارکت و همراهی در این پویش در راستای تولید آثار در این بخش مشارکت و همراهی داشته باشند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند