پوستر نخستین جشنواره سراسری «برایم بگو» رونمایی شد/ خاطره‌گویی در قالب کتاب، پادکست و ویدئوکست

02:000

پوستر نخستین جشنواره سراسری «برایم بگو» با حضور میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری و علیرضا کاظمی معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز یکشنبه دوازدهم بهمن‌ماه همزمان با برگزاری آیین نواختن زنگ گلبانگ انقلاب در دبیرستان الزهرای تهران رونمایی شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مرادی‌بیناباج پس از رونمایی از این پوستر در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که بر نهضت ۱۰۰ برابری تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تأکید داشتند؛ گفت: زمینه‌سازی ایجاد این نهضت مبتنی بر اقشار جامعه است. مهم‌ترین قشری از جامعه که همواره انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را همراهی کرده است، قشر آموزش و پرورش، معلمان ارجمند و دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی مملو از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که دل‌ها و سینه‌هایشان سرشار از خاطرات ناب انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است، افزود: بسیاری از این خاطره‌ها تاکنون ناشنیده مانده است؛ به همین منظور ما تصمیم گرفتیم تا از ظرفیت و توانایی‌های نوجوانان که این روزها با توجه به برپایی غیرحضوری کلاس‌های درس به‌دلیل شیوع ویروس کرونا بیشتر اوقات در منزل به سر می‌برند، بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: نخستین جشنواره سراسری «برایم بگو» با هدف زنده شدن خاطرات انقلاب و دفاع مقدس برای نوجوانان از زبان بزرگ‌ترهای خودشان و ثبت و ضبط آن‌ها از سوی این نوجوانان برگزار می‌شود. این رویداد در سه بخش کتاب، ویدئوکست و پادکست میزبان آثار تولیدی نوجوانان با همکاری مربیان، معلمان و والدینشان است.

مرادی‌بیناباج ضمن قدردانی از دکتر کاظمی معاونت فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش ادامه داد: مجموعه آثار برگزیده این رویداد سال آینده در کتابی منتشر خواهد شد.

وی در پایان گفت: بی‌شک به سرانجام رسیدن اهداف نخستین جشنواره سراسری «برایم بگو» دل مقام معظم رهبری را شاد خواهد کرد؛ چرا که این رویداد عمق اهمیت و دستاوردهای بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی را برای نوجوانان بازگو می‌کند و پیوند دل‌های آن‌ها با انقلاب را استحکام می‌بخشد.

گفتنی است، نخستین جشنواره سراسری «برایم بگو» با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی و جمعی دیگر از نهادهای فرهنگی از جمله معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مؤسسه تنظیم و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای، اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانش‌آموزان و شبکه امید سیما برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند