پوستر جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» رونمایی شد

01:430

استاندار یزد با حضور در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی»، تئاتر را یکی از مؤثرترین ابزارهای انتقال پیام در حوزه‌های مختلف دانست و گفت: لازمه ماندگاری آثار در عالم خلقت، قرارگیری آن‌ها در قالب هنر است.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دکتر مهران فاطمی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» با بیان اینکه لازمه ماندگاری آثار در عالم خلقت، قرارگیری آن‌ها در قالب هنر است، اظهار داشت: تئاتر، یکی از مؤثرترین ابزارهای انتقال پیام در حوزه‌های مختلف به شمار می‌آید که خوشبختانه استان یزد در این زمینه موفقیت‌های بسیار چشمگیری داشته و زبانزد خاص و عام است.

وی یکی از ویژگی‌های تئاتر خیابانی نسبت به تئاتر صحنه‌ای را کم کردن فاصله بین مردم و هنرهای نمایشی دانست و افزود: هنرمندان در قالب این نوع نمایش در متن مردم و جای جای شهرها حضور یافته و با ایجاد فضایی شاد و پرنشاط، به انتقال مفاهیم و موضوعات مرتبط با حوزه‌های خانواده، آسیب‌های اجتماعی و مسائل مهم و روز دنیا می‌پردازند که از این لحاظ ارزشمند است.

استاندار یزد در پایان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، از عموم مردم استان دعوت کرد که در راستای ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های عوامل مؤثر در ایجاد این فضای پربار و کارآمد، در این جشنواره حضور پیدا کرده و به نحو مطلوبی از برنامه‌های آن استفاده کنند.

گفتنی است، پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی «چتر زندگی» از ۴ تا ۶ آذرماه به دبیری محمدصادق کوچک‌زاده در شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند