پوروهاب: پویش‌ها و جشنواره‌های ادبی باعث تشویق نوقلمان می‌شود

01:450

محمود پوروهاب، داور پویش ادبی «کاروان آفتاب» معتقد است: پویش‌ها و جشنواره‌های ادبی باعث اعتنا، تشویق و دلگرمی نوقلمان شده و در مجموع اتفاق مبارکی است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمود پوروهاب اظهار داشت: آثار راه‌یافته به مرحله نهایی داوری پویش ادبی «کاروان آفتاب» در بخش داستان نزدیک به هم بودند، برای همین انتخاب برترین کار برای ما هم مشکل بود. مشخص بود که بچه‌ها در کارگاه‌های ادبی تجربه آموزش داشتند، اما در کل آثار رسیده در حوزه داستان باکیفیت‌تر و بهتر از اشعار دریافتی بود.

این شاعر و نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان افزود: بیشتر کسانی که اثر فرستاده بودند از شهرهای دور از مرکز بودند. پیشنهادم به دوستان برگزارکننده چنین پویش‌های ادبی این است که استعدادهایی که کشف می‌شوند بعدها در قالب کلاس‌های حضوری و مجازی آموزش آنان ادامه داشته باشد، زیرا معتقدم بسیاری از برگزیدگان علی‌رغم ناشناخته بودن مستعد هستند و با حضور در چند جلسه آموزشی می‌توانند به پاسخ سؤالاتی که در ذهن دارند برسند و همین کارگاه‌های فشرده در نوشتن و سرودن کمک شایانی به آنان خواهد کرد.

لازم به ذکر است، پویش ادبی «کاروان آفتاب» به همت حوزه هنری کودک و نوجوان، ویژه کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۸ سال در قالب شعر و داستان با محورهای «شخصیت‌های واقعه عاشورا»، «قیام کربلا»، «امید»، «ایثار و فداکاری»، «دوستی و همدلی» و موضوع «آزاد» برگزار و آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان آن ساعت ۱۰ روز یکشنبه دهم اسفندماه در حوزه هنری کودک و نوجوان به نشانی میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، خیابان ۱۲ غربی، شماره ۳ برپا می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند