پنجاه و ششمین محفل طنزپردازان استان قم «قمپز» برگزار شد

02:430

پنجاه و ششمین محفل طنزپردازان استان قم با عنوان «قمپز» با حضور طنزپردازانی از شیراز، یزد، چهارمحال و بختیاری و قم با ویژه موضوع بحران آب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، عصر چهارشنبه ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ ‌ پنجاه و ششمین محفل طنزپردازان استان قم _قمپز_ با حضور طنزپردازانی از شیراز، یزد، چهارمحال و بختیاری و قم با ویژه موضوع بحران آب برگزار شد.

محفل چهل و ششم با پیامی از حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم که حامی این برنامه بود، آغاز شد. در ادامه عباس احمدی مسئول دفتر طنز حوزه هنری قم و مجری محفل قمپز، برنامه را با ابیاتی طنز با موضوع آب و بحران آب آغاز نمود و سپس از عبدالرضا قیصری مهمان ویژه این نوبت قمپز دعوت نمود تا در کنار او قرار گیرد.

بخش اصلی محفل به قرائت آثار منثور و منظوم طنزپردازان حاضر در سالن آمفی تئاتر آیت الله خامنه‌ای اداره کل کتابخانه‌های استان قم که در همان ابتدای برنامه ظرفیتش تکمیل شد، اختصاص یافت. علاوه بر طنزپردازان استان فارس که به دعوت دفتر طنز حوزه هنری استان قم در این محفل حضور داشتند، مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد به همراه جمعی از طنزپردازان این استان و احمد رفیعی وردنجانی از شهرکرد از جمله طنزپردازان غیر قمی بودند که خودشان را به محل برگزاری محفل رسانده بودند تا آثارشان را برای حاضران قرائت کنند. به این ترتیب؛ مصطفی فاطمی، کشاورز، حمید حکانلو، احمد رفیعی، منصوره رضایی، فرهاد موحدی، علی بهاری، محمد حسین علیان، سید محمد حسینی و حسن رحمانی‌نکو طنزپردازان قمی، حمیدرضا مولایی، محمود برزین و پدرام اکبری طنزپردازان شیرازی و مهدی پرنیان، حسن حاتمی و محمد جواد حلوایی طنزپردازان یزدی بودند که آثارشان را جمع علاقمندان به طنز ارائه کردند.

همچنین محمد کربلایی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم و بازیگر صدا و سیما، در نقش میرزا علی، نکاتی را در خصوص مشکلات آب و فاضلاب استان برای حاضران ارائه نمود. پخش ویدئو کلیپ‌های طنز با موضوع مشکلات آب در قم از جمله بخش‌های این محفل بود.

این محفل به همت حوزه هنری قم و شرکت آب و فاضلاب استان قم و با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و با حضور برخی مسئولان اساتانی از جمله حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد سرپرست سازمان فرهنگی، هنری و اجتماعی شهرداری قم، حسن بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم برگزار شد.

رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره سوهان روح

از دیگر اتفاقات پنجاه و ششمین محفل قمپز، رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره طنز مکتوب «سوهان روح» بود که با حضور جمعی از مسئولان حاضر در سالن رونمایی شد.

محفل طنز سوهان روح که تا کنون ۳ دوره‌ی آن به صورت استانی برگزار شده در این نوبت با همکاری حوزه هنری قم، ‌دفتر طنز حوزه هنری، روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قم و سازمان فرهنگی هنری اجتماعی شهرداری قم در ملی برگزار می‌شود.

به زودی فراخوان این جشنواره با جزئیات کامل منتشر می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند