پردیس سینما هجرت گنبدکاووس در دهه کرامت افتتاح می‌شود

02:080

رییس حوزه هنری گلستان با تبریک در پیش بودن دهه کرامت (۱۱ تا ۲۱ خرداد) و ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) گفت: در این دهه پرچم منور رضوی در ورودی شهر گنبدکاووس به اهتزاز درآمده و پردیس سینما هجرت این شهرستان هم افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیداحسان بنی فاطمه رییس حوزه هنری گلستان روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی گنبدکاووس گفت: امسال در دهه کرامت، خدام رضوی در قالب کاروان مردمی زیرسایه خورشید ۱۷ و ۱۸ خرداد در  گنبدکاووس خواهند بود. در مدت حضور کاروان رضوی در گلستان برنامه‌های متنوع فرهنگی در شهرهای استان توسط حوزه هنری انجام خواهد شد که تعویض پرچم جمهوری اسلام با پرچم منور رضوی، عیادت از بیماران، دیدار با مددجویان اداره زندان‌ها و برپایی نمایشگاه آثار هنری (نقاشی و خوشنویسی) ویژه دختران مقطع متوسطه بخشی از این برنامه‌ها خواهد بود.

بنی فاطمه ادامه داد: پردیس سینمایی گنبدکاووس دارای ۶ سالن نمایشی با ظرفیت ۴۰۰ نفر است که روز ۱۸ خرداد باحضور رییس حوزه هنری کشور افتتاح خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام علی فدایی رییس دفتر امام جمعه و مسوول شبکه جوانان آستان رضوی در گنبدکاووس نیز گفت: در ایام حضور خدام رضوی در این شهرستان بین هشت تا ۱۰ برنامه فرهنگی پیش بینی شده که جشن بزرگ دهه کرامت در محل مصلی امام جعفر صادق (ع) برگزار خواهد شد.

وی، حضور خدام رضوی در اداره زندان گنبدکاووس و برپایی جشن روستایی در محله مدرسی این شهر را از دیگر برنامه‌های حضور کاروان زیرسایه خورشید در این شهرستان ذکر کرد و افزود: بخشی از برنامه ها نیز باید توسط گروه‌های مختلف مردم با مراجعه به وبگاه shajar.ir متعلق به آستان قدس رضوی پیشنهاد شده و پس از تایید اجرا خواهد شد.

همچنین در ادامه این نشست رییس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس گفت: علاوه بر برنامه‌های دهه کرامت به سبب در پیش بودن سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد ویژه برنامه‌های متنوعی توسط ادارات و نهادهای این شهرستان برگزار که در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

حجت الاسلام احمدرضا کریمی افزود: کرسی تلاوت قرآن و سخنرانی علما و روحانیون در مساجد مناطق شهری و روستایی درخصوص اندیشه‌های امام راحل، گردهمایی علمای شیعه و اهل سنت، همایش هویت زن مسلمان در اندیشه امام راحل و برگزاری مراسم سالروز ارتحال امام توسط اتاق اصناف از جمله این برنامه‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد در گنبدکاووس است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست با تاکید برضرورت برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه کرامت، سالروز ارتحال امام و قیام ۱۵ خرداد، از ادارات و نهادهای این شهرستان خواست تا از برگزاری بدون اطلاع برنامه‌های این ایام پرهیز کنند.

مهدی دهرویه گفت: موقعیت گنبدکاووس به‌عنوان شهرستان تلفیقی و تقریبی می‌طلبد تا اجرای مراسم‌ها در مناسبت‌های ملی و مذهبی با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح انجام شود.

امام جمعه گنبدکاووس نیز در این نشست با تسلیت به خانواده جانباختگان حادثه متروپل شهر آبادان گفت: این اتفاق به سبب بد مدیریتی و سهل انگاری اتفاق افتاد که نشان می‌دهد در تصمیم گیری‌ها و نظارت‌ها خوب عمل نشده است.

حجت الاسلام محمود ترابی همچنین با تسلیت ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد افزود: انقلاب اسلامی هرچه دارد به برکت تلاش‌ها و رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی است که باید مراسم‌های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) متناسب با جایگاه آن رهبر و مرد الهی برگزار شود.

شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان واقع است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند