سرپرست حوزه هنری یزد؛
پردیس سینمایی آسمان فضایی جذاب و مطمئن برای خانواده‌های یزدی و گردشگران ایجاد می‌کند

04:010

کوچک‌زاده گفت: با بهره‌برداری از پردیس سینمایی آسمان، یک محیط فرهنگی هنری دلپذیر و امن برای خانواده‌های یزدی به ویژه شهروندان بافت تاریخی و گردشگران داخلی و خارجی فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سرپرست حوزه هنری یزد در آیین آغاز عملیات عمرانی «پردیس سینمایی آسمان یزد» یکی از شروط جهانی شدن را بومی شدن دانست و اظهار کرد: نیاکان ما در سده‌های گذشته میراثی ارزشمند برای ما یزدی‌ها به یادگار گذاشته‌اند که حاصل سلوک و نوع سبک زندگی‌شان بوده است و ما باید این میراث گرانبها را حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به تفاوت شهر یزد با دیگر شهرها به ویژه توجه به خط آسمان در این شهر بیان کرد: در بخش قابل توجهی از گستره شهر یزد با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستیم، بنابراین پس از مکان‌یابی برای احداث پردیس سینمایی، پیوست فرهنگی و سایر مقولات کارشناسی و فنی در حوزه میراث فرهنگی و شهرسازی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت و در ادامه طراحی خوبی توسط یکی از کارشناسان و معماران خوب استان و کشور در این زمینه انجام و مقرر شد این مجموعه در بافت تاریخی بلوار بسیج ساخته شود.

وی با بیان اینکه مردم کویر همواره در ادورا مختلف به خط آسمان احترام می‌گذاشتند و در ساخت بناها و معماری به موضوع دسترسی به مشاهده آسمان توجه خاص داشتند، افزود: این ویژگی در طراحی این پردیس سینمایی نیز در نظر گرفته شده و در همین رابطه جلسات مختلف کارشناسی در سطوح استانی و ملی در زمینه طراحی نقشه و معماری این مجموعه برگزار شد که به نظر من معماری مثال‌زدنی آن می‌تواند برگ زرینی بر پرونده معماری ایران اسلامی بیفزاید.

مدیر مرکز آموزش حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: امیدوارم در این مجموعه‌ی فاخر و الگو که در مدت دو سال ساخته و بهره‌برداری خواهد شد، محتوای مناسب و فیلم‌های ارزشمند، مؤثر و رو به جلو در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به نمایش در آید.

کوچک‌زاده اظهار کرد: در این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی به هنرمندان در زمینه‌های مختلف از جمله اکران، آموزش، جلسات نقد و تحلیل فیلم و همچنین در حوزه نشر و کتاب توجه جدی شده است؛ این مجموعه علاوه بر اینکه محلی برای استفاده خانواده‌ها است به همان نسبت یک جریانی از هنرمندان را میزبانی و مکانی برای رشد آنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدوارم با ساخت این مجموعه، یک الگوی خوب و قابل صدور در عرصه زیر ساخت فرهنگی و هنری به مردم ارائه کنیم، خاطرنشان کرد: به یاری خدا این پردیس در مرکز کشور مانند نگینی در عرصه فرهنگ و هنر ایران خواهد درخشید و با میزبانی از مردم و گردشگران داخلی و خارجی خاطره‌ای از جنس آسمان و از جنس صفای دل مردمان کویر برایشان خواهد ساخت.

سرپرست حوزه هنری استان ادامه داد: ما در این پردیس سعی می‌کنیم در فضای بومی خودمان محتوا را با همان دقت و اصالت‌های پیشینیان به مردم ارائه کنیم و هویت این شهر کهن را به نسل جدید و به فرزندانمان پیوند بزنیم.

کوچک‌زاده بیان کرد: حق مردم یزد بوده و هست که در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری سرانه بالاتری از سرانه موجود را داشته باشند و با بهره‌برداری از این طرح، یک فضای فرهنگی هنری مناسب، جذاب، دلپذیر و امن برای خانواده‌های یزدی به ویژه شهروندان ساکن در بافت تاریخی و همچنین برای مهمانان و گردشگرانی که به یزد می‌آیند فراهم خواهد شد تا قشرهای مختلف از فیلم‌ها و رویدادهای متنوع فرهنگی و هنری این مجموعه استفاده کنند.

وی ضمن قدردانی از همه کسانی که پیگیر اجرای این طرح بودند، افزود: اگر همکاری و پیگیری روسا و اعضای دوره قبل و فعلی شورای شهر و همت شهرداران دوره قبل و امروز نبود این پروژه به نتیجه نمی‌رسید.

سرپرست حوزه هنری یزد همچنین از استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان برای همراهی و کمک در سهولت اجرای این طرح قدردانی کرد.

پردیس سینمایی «آسمان» در زمینی به مساحت دو هزار و ۱۰۰ متر مربع با مشارکت شهرداری یزد و سرمایه‌گذاری مؤسسه فرهنگی «بهمن سبز» حوزه هنری با استفاده از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات سینمایی و به‌روزترین فناوری و استانداردهای سازه و نمایش در مدت دو سال در بافت تاریخی شهر یزد ساخته می‌شود.

این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی در چهار طبقه با زیربنای هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع شامل شش سالن سینما با ظرفیت حدود ۸۷۰ صندلی و یک سالن آمفی‌تئاتر روباز ۳۵۰ نفره احداث خواهد شد.

در مراسم آغاز عملیات عمرانی پردیس سینمایی آسمان یزد محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، مهران فاطمی استاندار یزد، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، عبدالحمید قره‌داغی معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری کشور، محمد ملک‌ثابت مدیر کل امور حقوقی حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری، عزیزالله سیفی رئیس شورای اسلامی شهر یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی شهردار یزد، سید مصطفی حسینی مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز، اعضای شورای اسلامی شهر یزد و جمعی از هنرمندان حضور داشتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند