پرده خوانی فاجعه منا در خراسان شمالی برگزار شد

01:140

پرده‌خوانی فاجعه منا همزمان با دهه امامت و ولایت به یاد شهید حاج محمد ابراهیم باقری به همت حوزه هنری خراسان شمالی در اسفراین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهدی کشمیری مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان با اعلام این خبر گفت: بخشی از این پرده‌خوانی مربوط به فاجعه منا به نوعی بازنمایی مجدد فاجعه است که به ابعاد مختلف آن می‌پردازد.

وی با بیان این که شهید حاج محمد باقری از نوازندگان و هنرمندان موسیقی مقامی خراسان شمالی است که به لحاظ دراماتیک زندگی‌اش قابل پرداخت بود، تصریح کرد: در بخشی از این پرده‌خوانی به زندگی این شهید بزرگوار از جمله کارهای خیر و نقشی که در انقلاب اسلامی داشتند، پرداختیم.

کشمیری ادامه داد: این شهید بزرگوار حوادث انقلاب را با بهره‌گیری از موسیقی و به زبان کرمانجی به صورت روزشمار نقل و در روستاها و مناطق مختلف اجرا می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: این پرده‌خوانی با هنرنمایی«مهدی برهمند» در خیابان نواب معروف به بازار بازار کهنه و پارک دانشجوی اسفراین در ۲ سئانس ۱۸ و ۱۹ در حاشیه نمایشگاه کاریکاتور آل سقوط

در زادگاه این شهید بزرگوار برگزار شد.

لازم به ذکر است، فاجعه منا ۱۰ ذیحجه ۱۴۳۶ قمری و هم‌زمان با عید قربان در مراسم رمی جمرات در منطقه منا، شهر مکه، عربستان سعودی رخ داد و منجر به جان باختن دست‌کم ۲٬۲۳۶ زائر شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند