پرتره سردار شهید هرمزپور در یاسوج رونمایی شد

02:280

به مناسبت هفته هنر انقلاب  کارکنان حوزه هنری استان با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به مناسبت هفته هنر انقلاب کارکنان حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در دفتر امام جمعه شهر یاسوج با آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه این شهر دیدار کردند.

آیت الله سید نصیر حسینی امام جمعه شهر یاسوج با تحسین عملکرد حوزه هنری استان گفت: هنر یکی از راه های بیان مسائل اخلاقی و تعالی بخش انسانی است که می تواند با انواع هنرهای تجسمی، شعر، داستان و…بیان شود.

وی افزود: گاهی یک نقاشی با انسان سخن می گوید و روایت خودش را از یک حادثه انجام می دهد که همین موضوع را یک سخنرانی نمی تواند انجام دهد.

آیت الله حسینی تصریح کرد: شما در یک مسیر هنری قدم بر می دارید که مسیر ماندگاری است و چه خوب است که هنر در خدمت اسلام و انسان باشد.

وی با اشاره به جنبه مثبت و منفی هنر گفت:  گاه با نگاه به یک تابلوی کربلا، ارزش های حاکم بر آن یاددآوری می گردد و گاه با نگاه به یک تابلویی که در خدمت دین نیست از نفسانیت انسانی دور می شوید.

امام جمعه شهر یاسوج بیان کرد: امروز هم با گذشت زمان تاثیر هنر روز به روز بیشتر می شود و کسانی که در مسیر هنر انقلاب و اسلام گام برمی دارند به تمامی بشریت خدمت می کنند.

همچنین در این دیدار شریف اسلامی رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوزه هنری از سال ۸۳ در استان شروع به کار کرد که در حوزه هنر اسلامی و انقلابی به فعالیت پرداخته است. ۱۵ عنوان کتاب در حوزه ادبیات پایداری با تکیه بر تاریخ شفاهی دفاع مقدس در دست تولید است.

اسلامی تصریح کرد: هر ساله شاهد موفقیت هنرمندان استان در جشنواره های گوناگون هستیم که در سال گذشته قریب به ۲۸ نفر در جشنواره های مختلف ملی و بین المللی موفق به کسب جوایزی شدند.

وی بیان کرد: موفقیت هنرمندان استان در جشنواره های ملی وبین المللی در شرایطی است که استان ما کمترین زیرساخت فرهنگی را داراست و در محرومیت توانسته به چنین دستاورد بزرگی دست یابد.

اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه هنر افزود: مشکلات ما در حوزه هنری به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود که در بخش نرم افزاری می توان به عدم نگاه فرهنگی سازمان ها و نهادها نسبت به حوزه فرهنگ اشاره کرد و در بخش سخت افزاری می توان به نبود ساختمان برای حوزه هنری استان و همچنین نبود زیرساخت های هنری اشاره کرد.

در پایان این آیین نقاشی پرتره از سردار شهید جواد هرمزپور رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند