پایان داوری بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب»

01:080

با پایان مرحله داوری نهایی بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب»، آثار برگزیده مشخص شدند تا در مراسم اختتامیه‌ای که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود از آن‌ها تقدیر شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دبیر علمی بخش شعر «جشنواره شعر و داستان انقلاب» با اعلام اسامی داوران نهایی بخش شعر این جشنواره گفت: تلاش کردیم تا در سه بخش زیر مجموعه شعر، از شاعرانی شناخته شده و با سابقه برای داوری آثار کمک بگیریم تا برترین آثار و شاعران این دوره معرفی شوند.

در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر و داستان انقلاب که اختتامیه آن بهمن‌ماه ۹۹ برگزار خواهد شد، ۸ نفر از شعرای کشور به داوری بخش نهایی آثار شعری پرداختند.

در این دوره از جشنواره که علی‌محمد مؤدب دبیری بخش شعر آن را بر عهده دارد، در بخش شعر «کودک و نوجوان» مریم زندی و سید حبیب نظاری، در بخش «شعر سنتی»، زکریا اخلاقی، تکتم حسینی و رضا شیبانی‌اصل و در بخش شعر نو، یوسفعلی میرشکاک، علی هوشمند و میلاد عرفان‌پور به داوری آثار راه‌یافتگان نهایی پرداختند.

بنا بر این گزارش، در بخش شعر این جشنواره، شاعران اشعار خود را در موضوعات «عدالت و انسانیت»، «وحدت امت اسلامی»، «رفعت ملی»، «اخلاق و معارف دین»، «گفتمان انقلاب اسلامی»، «مقاومت (با رویکرد ستم‌ستیزی، مبارزه با استکبار جهانی و…)» به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

تعداد آثار شرکت‌کننده
به گزارش دبیرخانه جشنواره شعر و داستان انقلاب، در بخش شعر ۱۴۹ شاعر با ۳۵۶ اثر شرکت کرده بودند که در بخش تک اثر نو، ۱۰۹ اثر و در بخش تک اثر کلاسیک ۱۷۰ اثر ارسال شده بود. در بخش‌های مجموعه اثر نو، مجموعه اثر کلاسیک، مجموعه اثر کودک و مجموعه اثر نوجوان، مجموعاً ۷۷ اثر شرکت کرده بودند.

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان از استان تهران و کمترین شرکت‌کنندگان از استان‌های استان‌های ایلام و کردستان بودند که در نهایت از این تعداد اثر، ۳۰ اثر به داوری نهایی راه یافتند.

اعلام نتایج و اختتامیه
اختتامیه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب که از معتبرترین جشنواره‌ها در حوزه شعر و داستان کشور محسوب می‌شود، قرار است در بهمن‌ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند