پاسدار فرهنگ و هنر ایرانی و صاحب سبک داستان‌سرایی در ادبیات پارسی؛
پاسداشت مقام «نظامی گنجوی» در دانشگاه سوره

02:000

دانشکده هنر با همکاری معاونت پژوهشی و معاونت دانشجویی- فرهنگی دانشگاه سوره، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مجموعه برنامه‌هایی را در خصوص بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، پاسدار فرهنگ و هنر ایرانی و صاحب سبک داستان‌سرایی در ادبیات پارسی؛ برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نظر به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ ارکان هویت ملی، تاریخ، فرهنگ و زبان خود برای موفقیت در پیشرفت کشور، دانشکده هنر دانشگاه سوره بر آن شد تا با همکاری نهادهای مربوطه، به مناسبت بزرگداشت «حکیم نظامی گنجوی» که در زمره گویندگان توانای شعر پارسی بوده و تأثیر شیوه او بر شعر پارسی نیز در شاعران پس از او آشکار است، مجموعه برنامه‌هایی را ۲۲ لغایت ۲۶ اسفندماه برگزار کند. نمایشگاه آثار دستی و هنری دانشجویان هنر دانشگاه سوره شامل تذهیب، خوشنویسی، خط و نقاشی و نگارگری، برگزاری کارگاه آموزشی «خوشنویسی، خط و نقاشی» با حضور سعید شریفی و روح‌الله دلخانی، همچنین کارگاه «تذهیب» نیز با تدریس بتول ثابتی از برنامه‌های حضوری این پاسداشت است که در نگارخانه آینه دانشگاه سوره برگزار می‌شود.

همچنین در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴ الی ۱۸، مجموعه وبینارهایی با حضور استادان برجسته هنر در قالب عناوین زیر تدارک دیده شده که مکمل پژوهشی نمایشگاه خواهد بود.

در نشست اول «شناخت نسخه خمسه طهماسبی» با سخنرانی دکتر سمیه رمضان ماهی مورد بررسی قرار می‌گیرد، نشست دوم به مبحث «هفت روز هفته و مبانی رنگ‌شناسی ایران بر استناد هفت‌پیکر نظامی» اختصاص دارد که توسط دکتر میثم حسن خانی ارائه خواهد شد.

در نشست سوم فرزاد معافی درباره «شناخت ظرفیت‌های دراماتیک خمسه نظامی» سخنرانی خواهد کرد و در نشست چهارم موضوع «اخلاق، اسطوره و هنر از دیدگاه نظامی گنجوی» با سخنرانی دکتر رضا میرمبین مطرح خواهد شد. دبیری نشست‌ها را دکتر مهدی محمدی بر عهده دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این وبینار به لینک زیر مراجعه نمایند.

http://panel.soore.ac.ir/join/c58si

حضور برای تمامی علاقه‌مندان در این برنامه آزاد و رایگان است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند