به مناسبت هفته کتاب در حوزه هنری مازندران؛
ویژه برنامه «یاوران کتاب» با موضوع زیست بوم برگزار شد

02:000

کتابخانه تخصصی حوزه هنری مازندران با همکاری اداره کتابخانه های عمومی مرکز استان با هدف ترویج فرهنگ کتابخانی به اجرای برنامه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، چهارشنبه ۲۵ آبان سال جاری ویژه برنامه «یاوران کتاب» با موضوع زیست بوم مازندران در این مرکز برگزار شد. این برنامه به پاس کتاب و کتابخوانی و با حضور پرشور دختران دانش آموز مقاطع ابتدایی و راهنمایی و جمعی از مسئولان استانی صورت گرفت.

ابوذر علیزاده رییس اداره کتابخانه های عمومی ساری در گردهمایی دانش آموزی یاوران کتاب گفت: با توجه به نقش ویژه کتاب در فرهنگ سازی و آموزش جامعه و اهمیت اقشار کودک و نوجوان در زیربنای فرهنگی اجتماعی کشور، اداره کتابخانه های عمومی از حضور دانش آموزان در کتابخانه ها و عضویت آنان استقبال کرده و سالانه برنامه های خاصی را برای اعضا اجرا می کند.

برنامه یاد شده که با خوانش شعر مازندرانی، چند مقاله در باب فوائد کتاب و شاهنامه خوانی توسط دانش آموزان حاضر آغاز شد، با نمایش فیلم کوتاه انیمیشن  راز ماهی قرمز و کلیپ ایران سرفرازما (از تولیدات تصویری حوزه هری مازندران)، حافظ خوانی، قصه گویی و مسابقه کتاب خوانی ادامه یافت.

آذر رمضانی ملکشاه مسئول کتابخانه تخصصی حوزه هنری مازندران نیز در بخشی از برنامه یاوران کتاب گفت: این رویداد فرهنگی هنری با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در قشر کودک و نوجوان و تبیین نقش خانواده در گسترش این فرهنگ در جامعه برگزار شد.

وی با اشاره به سند زیست بوم حوزه هنری مازندران افزود: در این محفل سعی شده مسابقه و بخشهایی ویژه فرهنگ مازندران و معرفی کتاب های استان در نظر گرفته شود تا دانش آموزان بیش از پیش با فرهنگ و آداب و آیین های مازندران آشنا شوند.

در پایان ویژه برنامه «یاوران کتاب» با حضور مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران ضمن اهدای لوح و جوایزی از سه کتابخوان برتر مرکز مازندران و دانش آموزان هنرمند و فعال در این برنامه تقدیر شد.

شایان ذکر است که حوزه هنری مازندران سالانه با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و ادارت شهرستانی این مرکز برنامه هایی را با اهداف ترویجی برگزار می کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند