ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در هنرستان سوره ساری برگزار شد

01:290

به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تقارن آن با هفته دفاع مقدس،  ویژه برنامه فرهنگی هنری در هنرستان سوره حوزه هنری مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، صبح شنبه ۹ مهرماه سال جاری، هنرستان سوره این مرکز میزبان هنرمندانی بود که با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همچنین سال تحصیلی جدید به اجرای برنامه پرداختند.

رییس حوزه هنری مازندران در سخنرانی کوتاهی ابتدای این مراسم ضمن تبریک سال نو تحصیلی، آینده کشور و سربلندی جامعه را در گرو تلاش و کسب دانش توسط دانش‌آموزان عنوان کرد.

وی با ذکر این نکته که حوزه هنری، پرچمدار هنر انقلابی و متعهد است افزود:  هنرجویان امروز می‌توانند تولید کنندگان آثار هنری فاخر باشند و این علاوه بر دانش هنری، مستلزم خودباوری، تربیت جامع و شناخت دقیق از شرایط جامعه و رویدادهای مهم تاریخی از جمله انقلاب و دفاع مقدس است.

مهدی معصومی گرجی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و حماسه سازی رزمندگان ایران اسلامی ادامه داد: زبان و بیان هنر همواره رساترین و موثرترین راه برای انتقال مفاهیم بوده است، حال آنکه هنرجویان جوان باید به دنبال تبیین ارزشهای انسانی، اندیشه و مشی بزرگان (به ویژه در این ایام) شهدا، جانبازان ایثارگران  و فرماندهان دفاع مقدس باشند.

گفتنی است در ادامه این برنامه تورج زایدلی بازیگر و کارگردان ساروی به اجرای نمایش بومی مذهبی «ونوشه» پرداخت که مورد توجه هنرجویان قرار گرفت.

هنرستان دخترانه سوره ساری (وابسته به حوزه هنری مازندران)  به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرستان های مازندران، به آموزش رشته های سینما، گرافیک و… می پردازد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند