ورکشاپ طراحی پوستر «خشونت ممنوع» در یاسوج برگزار شد

02:000
ورکشاپ یک روزه طراحی پوستر «خشونت ممنوع» به همت واحد تجسمی حوزه هنری استان و با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی و دادسرای عمومی انقلاب اسلامی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، ورکشاپ یک روزه پوستر با موضوع خشونت ممنوع، محکومیت و انزجار از نزاع های دسته جمعی در استان و نه با اسلحه در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور جمعی از هنرمندان برگزار شد.
دراین برنامه تعداد ۱۰تن ازهنرمندان وطراحان گرافیک استانی حضورداشتند که تلاش داشتند تا با پرداختن به ابعاد مختلف آسیب های اجتماعی خصوصا خشونت وتعمیم آن درشکل گیری نزاع های دسته جمعی دراستان پرداخته وبا خلق اثردرحوزه پوستر به این معضلات بپردازند.
رئیس حوزه هنری استان هم در حاشیه این برنامه گفت: این مرکز با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و دادسرای عموی استان در راستای کمک به بهبود فضای زیست اجتماعی در استان و ترویج فرهنگ همدلی، تعاون و مهرورزی و تقبیح خشونت و درگیری اقدام به برگزاری برنامه های هنری در سطح شهر یاسوج کرده است.
شریف اسلامی اظهار داشت: در این راستا سه نمایش خیابانی با موضوع فضیلتهای فرهنگ عشایری و نفی سنتهای غلط  بومی از جمله استفاده از اسلحه در مراسم  شادی و عزا در سطح یاسوج طی دو هفته اجرا می شوند.
وی گفت: مردم استان ما همه خاطرات تلخی از استفاده نابجا از سلاح در برخی آیین های شادی و عزا دارند آنجا که بر اثر یک سهل انگاری یک مراسم شادی به عزا تبدیل شد و یا یک مراسم عزا به دو عزا و گاهی چند عزا بدل شد.
وی افزود: همه اینها محصول سنت غلط استفاده از سلاح در مراسم عزا و عروسی و نگهداری اسلحه در خانه است و چه جانهایی که بر اثر این فرهنگ غلط از دست رفتند.
اسلامی تاکید کرد: قوه قهریه تنها راه حل رفع مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی نیست و قطعا زبان هنر به دلیل ماندگاری و اثرگذاری بهترین راه برای درمان این زخمها و ترویج و تقویت فرهنگ همدلی و دوستی است.
بر اساس این گزارش، آثار تولید شده این هنرمندان درروزهای آینده درمعرض دید عموم علاقمندان قرارخواهد گرفت.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند