وجود یک گالری تخصصی و حرفه‌ای در استان چهارمحال و بختیاری ضروری است

03:000

محبوبه دمیا مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری وجود یک گالری تخصصی و حرفه‌ای در استان را برای ارائه آثار هنرمندان تجسمی ضروری می داند و رویکرد هنرهای تجسمی حوزه  هنری در سال ۱۴۰۱ را توجه به  به مسایل اجتماعی، زیست بوم و هویت فرهنگی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به رویکرد و نگاه اصلی برنامه‌های تجسمی در سال جدید توجه به مسایل اجتماعی، زیست بوم و هویت فرهنگی این واحد نگاه ویژه ی نیز  به رویدادها و اتفاق‌های روز جامعه خواهد داشت و تلاش خواهد کرد اتفاقات روز دنیا و ایران را با زبان هنر تجسمی به نمایش بگذارد.

دمیا یاد آور شد: هنرمندان تجسمی در رشته های مختلف این هنر در استان از جایگاه هنری بسیار خوبی در کشور برخوردار هستند و بیشتر آثار این عزیزان در جشنواره  های مختلف ملی و بین المللی رتبه های نخست را از آن خود می کنند.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری با اشاره به برگزاری رویداد های  قاب مهربانی ، قاب بهشت و قاب عاشقی اظهار داشت: رویداد «قاب مهربانی» با هدف کمک به زندانیان جرایم غیر عمد و خانواده آنها برگزار شد که هنرمندان استان در رشته های مختلف هنرهای تجسمی استقبال بسیار خوبی از این رویداد داشتند و بیش از ۵۰۰ اثر برای حضور در این نمایشگاه به دبیرخانه ارسال شد و پس از بررسی آثار ۶۰ اثر در معرض دید علاقه مندان در این نمایشگاه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین انتشار فراخوان مسابقه‌ی عکاسی «قاب بهشت» با موضوع ماه مبارک رمضان و مراسم و آیین مرتبط با این ماه و برگزاری گردهمایی یک روزه خلق اثر با عنوان «قاب عاشقی» با موضوع آیات قرآن کریم و با حضور خوشنویسان استان از دیگر برنامه‌های این واحد بود که در تقارن هفته‌ی هنر انقلاب اسلامی با ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی گفت: مهمترین دغدغه هنرهای تجسمی در حوزه هنری تامین مناب مالی است چرا که هنرهای تجسمی از زیر شاخه های بسیاری برخوردار است و توجه و ایجاد بستر مناسب برای همه رشته های تجسمی مستلزم تامین منابع مالی است که متاسفانه اکنون بسیار کم است و جواب گویی همه رشته های تجسمی نمی باشد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به آثار مکتوب هنرهای تجسمی چون کتاب نقاشی و کتاب خوشنویسی  یادآور شد: در این حوزه دو کتاب عکاسی و تصویر سازی از هنرمندان استان آماده چاپ داریم ولی به دلیل هزینه های بالا تولید این آثار چاپ آنها به تعویق افتاده است.

دمیا افزود : امیداوارم مسئولین ارشد استان به اهمیت هنر و آثار هنری بیشتر پی ببرند و توجه ویژه تری به موضوع اقتصاد هنر داشته باشند. استان چهارمحال و بختیاری با وجود هنرمندان برجسته در رشته هنر های تجسمی پس از سال ها فاقد یک گالری تخصصی برای ارائه آثار هنرمندان استان است و به واقع تمامی هنرمندان این رشته هنوز منتظر افتتاح یک گالری تخصصی هنرهای تجسمی و موضوع هنرها ی تجسمی در استان هستند.

هم اکنون فراخوان مسابقه عکاسی«قاب بهشت» از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری منتشر شده و عکاسان استان می توانند آثار خود را با موضوعات (سفر های ساده افطاری، کمک های مومنانه، شب های قدر، جزء خوانی قرآن کریم، رویت هلال ماه رمضان و شوال، راهپیمایی روز قدس، نماز عید سعید فطر و تمامی مراسمات بومی و محلی ماه مبارک رمضان) تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ به حوزه هنری استان ارائه دهند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند