شیروانی:
هنر در مقابله و کنترل آسیب‌های اجتماعی اثرگذار است

02:000

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، پویش رسانه‌ای «ناکوک» را اتفاقی مبارک در حوزه هنری دانست و گفت: هنر علاوه بر نقش روشنگر خود در نشان دادن چالش‌ها و مشکلات و نمایش الگوهای مناسب و فاخر زندگی، می‌تواند در رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مداخله‌ای نیز ایفا کند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری،حجت الله شیروانی عنوان کرد: پویش رسانه‌ای «ناکوک» با هدف انتشار فیلم کوتاه داستانی، مستند و انیمیشن با هدف کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، همزمان با سراسر کشور در استان چهارمحال و بختیاری نیز کار خود را آغاز کرده است.

وی گفت: حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با توجه به شرح وظیفه و قرائتی که از هنر متعهد و مسئول دارد، در سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت‌های مستقل سازمانی با همراهی و مشارکت دفتر امور اجتماعی استانداری چهارمحال و بختیاری با موضوع آسیب‌های اجتماعی و در قالب‌های هنری تئاتر، فیلم و هنرهای تجسمی آثاری را تولید کرده است.

به گفته وی این آثار در قالب فیلم، تئاتر، کارتون، کاریکاتور و تصویرسازی با محوریت موضوعاتی چون؛ تحکیم و تعمیق روابط عاطفی در خانواده و پیشگیری از طلاق و اشکال مختلف خشونت توسط هنرمندان استان تولید شده‌اند که تلاش خواهد شد منتخبی از آنها در این پویش سراسری در معرض دید مردم قرار گیرد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پویش رسانه‌ای «ناکوک» با هدف انتشار فیلم کوتاه و انیمیشن در راستای کنترل و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از سوی حوزه هنری مرکز و سازمان امور اجتماعی کشور برگزار می‌شود.

شیروانی افزود: از آن جا که یکی از کارکردهای اصلی برخی از رشته‌های هنری نقادی است، هنر علاوه بر نقش روشنگر خود در نشان دادن چالش‌ها و مشکلات و نمایش الگوهای مناسب و فاخر زندگی، می‌تواند در رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش مداخله‌ای نیز ایفا کند؛ چرا که هنرمندان از این نظر که در لایه‌های زیرین جامعه حضور دارند و مسائل جامعه را به خوبی رصد می‌کنند، به واسطه نگاه عمیق هنرمندانه که نوعی عطیه الهی است می‌توانند روشنگران و وجدان‌های بیدار و تیزبین جامعه باشند.

گفتنی است، پویش رسانه‌ای «ناکوک» از ۱۹ آبان‌ماه در سراسر کشور کار خود را آغاز کرده و علاقه‌مندان آثار این پویش را هر شب ساعت ۲۱ می‌توانند از صفحات مجازی حوزه هنری استان به آدرس artshahrekord در اینستا و آپارات حوزه هنری چهارمحال و بختیاری مشاهده کنند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند