در آستانه هفته مازندران صورت گرفت:
«هنر بوم و بر» رونمایی از تولیدات زیست بوم حوزه هنری مازندران

02:480

با حضور جمعی از اصحاب رسانه بخشی از تولیدات فرهنگی هنری زیست بوم حوزه هنری مازندران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نشست «هنر بوم و بر» پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ با حضور جمعی از مسئولان و اصحاب رسانه برگزار و چندی از تولیدات فرهنگی هنری زیست بوم حوزه هنری مازندران رونمایی شد.

علی رجبی وند چالی مدیر کل امور اجتماعی و خانواده استانداری مازندران در سخنرانی کوتاهی با قدردانی از فعالیت های حوزه هنری گفت: بازنمود فرهنگ مازندران از مسیر هنر (در ابعاد مختلف) کار ارزشمندی است که می تواند تاثیر خوب و قابل توجهی بر نسل جوان داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه هفته مازندران فرصت خوبی برای همگرایی و همکاری تمام افراد، مراکز و نهادهایی است که امکان کار در حوزه فرهنگ مازندران را دارند گفت: طی رایزنی های صورت گرفته از طرف حوزه هنری مازندران، یکشنبه ۱۵ آبان، مجموعه عکس های کتاب سامون ( از سری تولیدات این مرکز)، در محل نمایشگاه های مجلس  شورای اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود و این اتفاق ویژه ای خواهد بود.

در این برنامه که در آستانه هفته مازندران صورت گرفت، مهدی معصومی گرجی موضوع زیست بوم را محور برنامه ها و تولیدات حوزه هنری مازندران عنوان کرد و گفت: سند تحول این مرکز بر اساس مزیت ها و ظرفیت های استان تنظیم شده و تلاش کردیم با زبان هنر به مسائل روز بپردازیم.

رییس حوزه هنری مازندران ضمن اشاره به رونمایی و ارائه نزدیک به ۵۰ اثر هنری در هفته مازندران گفت: در ویژه برنامه هنر بوم و بر تولیدات واحدهای مختلف هنری خود را که در یکسال اخیر صورت گرفته رسانه ای  می کنیم.

گفتنی است در این نشست که خبرنگاران درباره فعالیت های حوزه هنری مازندران و همچنین تولیدات ویژه هفته بزرگداشت مازندران با مسئولان این مرکز به گفتگو پرداختند دو کتاب پژوهشی «محرم در فرهنگ مردم مازندران» و «امام علی(ع) در فرهنگ مردم مازندران» نوشته علی صادقی و کتاب های  «قصه آقا» پرداختی به زندگی شهید «عبدالوهاب قاسمی» نوشته آتنا فلاحتی و «مستند هادی» نوشته زمانه حسن نژاد رونمایی شدند.

همچنین در  این رویداد فرهنگی هنری تابلو رنگ و روغن چهره آیت الله کوهستانی اثر بانو خلیلی و  مجموعه تصویر گری های مادران و همسران شهدا اثر «مریم فصل الله نژاد» رونمایی شد.

در ادامه با رونمایی از یک تابلو خوشنویسی از اشعار علامه حسن زاده آملی خبر از تولید و نمایشگاه مجموعه آثار اشعار و بیانات آن علامه فقید رسانه ای شده و همچنین با پخش تیزر هایی از فعالیت های واحد هنرهای نمایشی و هنرهای تصویری حوزه هنری مازندران در یکسال اخیر، حاضران در جریان تولیدات نمایشی، تصویری، کارگاه های تخصصی و آموزشی، و رویدادهای مهم این دو واحد قرار گرفتند.

شایان ذکر است که در پایان نشست «هنر بوم و بر» به پاس تلاش صادقانه و توام با دغدغه خبرنگار انقلابی جابر معافی، ضمن یادکردی از  وی (با ذکر چند خاطره) و دیگر خبرنگاران در گذشته سال های اخیر مازندران، از مهرانگیز عباسی همسر جابر معافی قدردانی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند