یادداشتی به مناسبت هفته هنر انقلاب؛
هنر انقلاب اسلامی، زیبایی ها را تبیین و حقیقت را تبلیغ می کند

01:410

« آرزو ولیپور » طی یادداشتی ضمن تبریک فرارسیدن هفته هنر انقلاب، دیدگاه خود را درباره هنرانقلاب و هنرمند متعهد بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران طی یادداشتی، ضمن تبریک فرارسیدن هفته هنر انقلاب، درباره هنرانقلاب و هنرمند متعهد چنین نوشت:

انسان، محصول هنرمندی خداوند است و عالم، تجلی هنر حق. به هر سو بنگریم، پرتویی از خورشید هنر، در نگاهمان لانه می کند و هنرمند، پیامبر زمان خویش است که رسالتی جز ترجمه تعهد به زبان بشر ندارد.

تا وقتی که غل و زنجیر تعلقات دنیوی از دست و پای دل برداشته نشود، روح، مجال پرواز در فضای لایتناهی حسن الهی را نخواهد یافت.

اینکه می گویند هنرمند باید دل مشتاق و روح لطیف داشته باشد، برای آن است که جذبه های عشق، فقط چنین دلی را می لرزاند و جلوه های حسن، بر آن نزول می یابد.

هنر انقلاب اسلامی برگرفته از حکمت اسلامی و آمیخته با عقلانیت و معنویت است که باید معارف الهی را منتشر کند بطوریکه باید با صحت و دقت، زیبایی ها را تبیین و حقیقت را تبلیغ کند و پیروزی های ملت غیور ایران اسلامی را روایت و تبیین کند.

و شهید سید مرتضی آوینی مصداق چنین هنرمندی بود که شیوه تبیین و هنر اصیل او برای همه هنرمندان، الگویی جاودانه شد.

یاد این شهید عزیز گرامی و روز هنر انقلاب اسلامی بر همه هنرمندان متعهد مبارک باد.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی فرا رسیدن هفته هنر انقلاب با حضور در حوزه هنری مازندران و دیدار با مهدی معصومی گرجی (رییس این مرکز ) ضمن تبریک این ایام، درباره همکاری های مشترک فرهنگی هنری با وی گفتگو کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند