دادمان در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری اصفهان:
هنر انقلابی، هنر تبعید شده به موزه‌ها نیست/ اصفهان پایتخت هنر معنوی و اصیل ایرانی است

05:0060

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان اصفهان با بیان اینکه هنر اصیل ایرانی، هنری معنوی و فراتر از موضوع در خدمت ارزش‌های دینی و الهی است، گفت: هنر انقلاب بر چنین میراثی استوار است. هنر انقلاب، هنری تبعید شده به موزه‌ها و هنری سطحی نیست.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی دادمان روز سه‌شنبه ۹ آذرماه، در آیین تکریم مجتبی شاه‌مرادی و معارفه احمد نوری به عنوان رئیس حوزه هنری اصفهان، اظهار داشت: هنر اصیل ایرانی، هنری معنوی و فراتر از موضوع در خدمت ارزش‌های دینی و الهی است؛ اصفهان پایتخت چنین هنری است، هنر مؤمنانه تمدن ساز. هنری که هنرمندش اثر خلق شده را هدیه‌ای از سوی حضرت حق می‌داند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: هنر انقلاب بر چنین میراثی استوار است و چنین غایتی را طلب می‌کند. هنری که جهان را می‌سازد و خود را. هنر انقلاب، هنری تبعید شده به موزه‌ها و هنری سطحی نیست.

وی درباره تغییر مدیریت در حوزه هنری استان اصفهان، گفت: از زحمات مجتبی شاه‌مرادی تقدیر و تشکر می‌کنم و از همه عزیزانی که در این مدت کمتر از یکسال به هنرمندان اصیل اصفهانی خدمت کردند نیز کمال تشکر را دارم.

دادمان افزود: امروز حوزه هنری سرزنده است و در میدان به دنبال دغدغه‌های اصیل انقلاب در اصفهان است. احمد نوری را پیش از بازگشت به اصفهان می‌شناسم، فردی مجاهد و فهیم است و امیدوارم بار مسئولیت سنگینی که روی دوش او است را به جلو ببرد. فرصت تغییر مدیریت، فرصتی برای اندیشه دوباره است، امیدوارم با برطرف کردن کاستی‌ها حرکت حوزه هنری اصفهان متعالی‌تر شود.

به بازخوانی سنت اصیل هنر ایرانی نیازمندیم

میثم مرادی بیناباج، معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری نیز در این مراسم، گفت: مجتبی شاه‌مرادی در مدت تصدی‌گری حوزه هنری استان اصفهان تلاش‌های چشم‌گیری برای روشن شدن چراغ هنر در استان داشت. رویدادهایی که در زمان مدیریت او رقم خورد، خون تازه‌ای در رگ‌های حوزه هنری اصفهان جاری کرد.

وی افزود: فردی که امروز سکان حوزه هنری اصفهان را در دست می‌گیرد، شناخته شده است و تجارب مشخصی در حوزه سینما و رسانه دارد. همچنین در مدت مدیریت شاه‌مرادی، احمد نوری در سمت معاونت اداری و مالی حوزه هنری اصفهان فعالیت داشت و با ساختار حوزه کاملاً آشنا است.

مرادی بیناباج تأکید کرد: امروز به بازخوانی سنت اصیل هنر ایرانی در عصر ایران اسلامی نیاز داریم و حوزه هنری اصفهان می‌تواند از عهده آن برآید.

حوزه هنری؛ قلب تپنده فرهنگ و هنر نصف‌ جهان

احمد نوری، رئیس جدید حوزه هنری اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته کنار مجتبی شاه‌مرادی قرار داشتم و خدارا شاکرم که توفیق خدمت به عنوان رئیس حوزه هنری اصفهان نصیب من شد. ذات تشکیل حوزه هنری به واسطه انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) است.

رئیس جدید حوزه هنری استان اصفهان ادامه داد: از مجتبی شاه‌مرادی حلالیت می‌طلبم و هم‌اکنون که ایشان به سازمان فرهنگی شهرداری منتقل شدند، احساس دوری ندارم‌. امیدوارم این دو نهاد همکاری‌های خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به ریل‌گذاری حوزه هنری اصفهان، توضیح داد: حوزه هنری در دوره جدید با شعار «حوزه هنری؛ قلب تپنده فرهنگ و هنر نصف جهان» مانور داد و بین همه نهادهای فرهنگی و هنری ارتباط برقرار شد. این شعار یعنی ما در کنار همه نهادها هستیم و در راستای تحقق شعارهای انقلاب اسلامی تلاش خواهیم کرد.

نوری گفت: در بخش‌های مختلف از جمله رویدادها فعالیت‌های ویژه‌ای داریم و در تلاش هستیم استعدادهای هنری را در کل استان کشف کنیم. اصفهان همواره از دو سرچشمه زاینده رود و هنر حیات خود را می‌گرفته، زاینده‌رود به هر دلیلی خشک است و اثرات آن را می‌بینیم، امیدوارم هرچه زودتر آب زاینده‌رود جاری شود.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان تأکید کرد: باید تلاش کرد تا هنر اصفهان کم‌رونق نشود و با کمک همه باید اصفهان، پویایی هنر خود را حفظ کند. همچنین ترویج هنر معاصر ایران اسلامی، ترویج هنر اسلامی و تاریخ شفاهی در اصفهان یک ظرفیت کم‌نظیر دارد و باید به آن توجه شود.

وی افزود: باید گردشگری هنری در اصفهان را که استانداری هم بر آن تأکید دارد، رونق داد و بر روی آن کار کرد.

بزرگ‌ترین افتخار ما بازگرداندن هنرمندان به حوزه هنری بوده است

مجتبی شاه‌مرادی، رئیس سابق حوزه هنری اصفهان نیز در آیین تکریم خود گفت: اگر همراهی و هم‌دلی در حوزه وجود نداشت، هیچ فعالیتی در این مدت صورت نمی‌گرفت. احمد نوری مانند یک برادر در تمام دوران مدیریت در کنار من قرار گرفت و برای ایشان که به عنوان رئیس جدید حوزه هنری اصفهان معرفی شدند، خوشحال هستم.

رئیس سابق حوزه هنری استان اصفهان ادامه داد: امیدوارم چرخ حوزه هنری هر روز پرشتاب‌تر از گذشته بچرخد. در دوره مدیریت خود اگرچه در برخی از بخش‌ها از ریل‌گذاری‌های سراسری خارج شدیم، اما مدیران عالی حوزه هنری همواره از ما حمایت کردند. تلاش کردیم حوزه هنری خانه هنرمندان اصفهانی باشد و هنرمندان نیز با این تشکیلات آشتی کنند.

وی افزود: سعی کردیم حوزه هنری را یک شریک خوب برای رویدادهای فرهنگی و هنری کنیم. اگر همدلی نباشد، کاری برای فرهنگ و هنر شهر نمی‌توان انجام داد و تصور می‌کنم روابط بین سازمان‌های مختلف بهبود یافته است. بزرگ‌ترین افتخار ما بازگرداندن هنرمندان به حوزه هنری بوده است.

شاه‌مرادی پیشنهاد واگذاری برخی تصمیم‌گیری‌ها را به مدیران استانی داد و تصریح کرد: استان اصفهان با فاصله زیادی از دیگر استان‌ها توانایی و بضاعت برگزاری اتفاقات مهم فرهنگی و هنری را دارد و خواهش دارم برخی از تصمیم‌گیری‌ها به استان‌ها واگذار شود.

رئیس جدید سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان تأکید کرد: اصفهان جان ماست و نسبت به آن بی‌مهر شدیم، نسبت به این شهر آنجور که باید و شاید حق خود را ادا نکرده‌ایم. برای اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی باید توجه بیشتری به اصفهان کرد. اصفهان چیزی جز هنر و تمدن ایران اسلامی نیست و تکریم اصفهان، تکریم این جنس هنر و فرهنگ است.

گفتنی است در مراسم امروز مجتبی شاه‌مرادی، رئیس سابق حوزه هنری استان اصفهان تکریم و احمد نوری به عنوان رئیس جدید حوزه هنری استان اصفهان معارفه شد. شاه‌مرادی هم‌اکنون به عنوان رئیس سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند