هنرواره ملی خوش‌نویسی «ایرانِ دل» برگزار می‌شود

02:000

به همت حوزه هنری استان اردبیل، هنرواره ملی خوش‌نویسی «ایرانِ دل» در اردبیل برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار ۳۰ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر رجبی رئیس حوزه هنری اردبیل با اعلام این خبر گفت: قالب‌های این هنرواره در خط نستعلیق و شکسته نستعلیق و آخرین مهلت ثبت‌نام و ارسال فایل آثار تا ۳۰ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ است.

رجبی در ارتباط با موضوع هنرواره افزود: هنرمندان می‌توانند با خوش‌نویسی سه بیت از اشعار حکیم نظامی گنجوی شامل:
همه عالم تن است و ایران دل/ نیست گوینده زین قیاس خجل
چون که ایران دل زمین باشد/ دل ز تـن بِـه بـوَد، یقـین باشد
زآن ولایت که مهتران دارند/ بهترین جای، بهتران دارند

در این هنرواره شرکت کنند.

وی ادامه داد: آثار نباید از اندازه ۷۰×۵۰ بزرگتر باشد، ارسال حداکثر ۴ اثر از هر هنرمند، استفاده از ترکیب‌های بدیع و مرکب‌های رنگی در خلق اثر و عدم استفاده از مواد متنوع دیگر و اجرای کل سه بیت یا یک بیت یا مصرعی از مقررات هنرواره ملی خوش‌نویسی «ایرانِ دل» است.

رجبی در ارتباط با جوایز گفت: به ۳ اثر برگزیده در هر بخش بدون اولویت هرکدام مبلغ ۳۰ میلیون ریال به همراه تندیس هنرواره و لوح تقدیر و همچنین به کلیه‌ راه‌یافتگان به نمایشگاه، گواهی شرکت در هنرواره، هدیه‌ ارزشمند فرهنگی و کتاب الکترونیکی آثار منتخب اهدا خواهد شد.

وی تأکید کرد: اعلام نتیجه نهایی و برگزاری نمایشگاه و اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در خردادماه ۱۴۰۰ است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی اردبیل، بالاتر از میدان بعثت، روبه‌روی نیروگاه، حوزه هنری استان اردبیل، واحد هنرهای تجسمی و یا در پیام‌رسان‌های اجتماعی به دبیر هنری هنرواره استاد ناصر صادقی (۰۹۱۴۱۵۷۳۴۳۸) و همچنین از طریق نشانی ایمیل دبیرخانه fest.iranedel@gmail.com ارسال کنند.

گفتنی است، هنرواره «ایرانِ دل» به همت حوزه هنری استان اردبیل و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل، صدا و سیمای مرکز اردبیل، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، معاونت فرهنگی و هنری سپاه حضرت عباس(ع)، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و انجمن خوش‌نویسان استان اردبیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند