هنرواره ملی «ایران دل» در ایستگاه داوری

01:370

به همت حوزه هنری اردبیل، آثار رسیده به دبیرخانه نخستین هنرواره ملی خوش‌نویسی «ایران دل» داوری شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رضا امینی، ناصر صادقی و صفر گالشی، اعضای هیئت داوران نخستین هنرواره ملی خوش‌نویسی «ایران دل»، آثار دریافت شده توسط دبیرخانه را در محل حوزه هنری استان اردبیل مورد قضاوت، نقد و بررسی قرار دادند.

ناصر صادقی، دبیر هنری هنرواره گفت: این هنرواره با رهنمودهای آیت‌الله عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و انتخاب شعر نظامی گنجوی شاعر بلند آوازه ایرانی با محتوای وطن‌دوستی و اتحاد ایرانیان شروع به کار کرد. پس از انتشار فراخوان و اعلام موضوعات مرتبط با مضمون شعر و با نگاه ویژه به حفظ جایگاه و شأن میهن‌دوستی در شرایط خطیر امروز و همدلی ایرانیان در طول تاریخ، هنرمندان با استقبال ارزنده ۳۳۹ اثر شامل ۱۸۲ اثر در بخش نستعلیق و ۱۵۷ اثر در بخش شکسته نسعلیق به دبیرخانه ارسال کردند که بیشترین آثار به ترتیب از استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و تهران هستند.

دبیر هنری هنرواره خوش‌نویسی «ایران دل» در خصوص داوری آثار افزود: با توجه به کمیت، محتوای فنی و معیارهای هنری همچون استفاده بهینه از اصالت خوش‌نویسی به عنوان رویکرد اصلی هنرواره و توجه به ابعاد ابداعی و نوآورانه در ترکیب‌بندی نوشتار و ارائه زیبایی‌شناسانه و امروزی از متن شعر قید شده در فراخوان، مرحله اول و دوم بازبینی و داوری آثار انجام و نتایج مشخص شد و ۷۵ اثر به بخش نمایشگاه هنرواره راه یافت.

گفتنی است، اسامی هنرمندان راه‌یافته به نمایشگاه، همچنین تاریخ برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این هنرواره، با توجه به شرایط بهداشت عمومی جامعه از نظر کرونا، متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند