هنرمند کردستانی از جشنواره «آرکو لوژی» آمریکا جایزه گرفت

01:530

زانیار لطفی هنرمند کردستانی جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم مستند نوزدهمین دوره جشنواره Archaeology شهر یوجن ایالت اورگان آمریکا را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، زانیار لطفی هنرمند کردستانی با فیلم «پریزاد» به کارگردانی مهدی ایمانی شهمیری، جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم مستند نوزدهمین دوره جشنواره Archaeology شهر یوجن ایالت اورگان آمریکا را از آن خود کرد.
مستند «پریزاد» با نگاهی شاعرانه و تصاویری بدیع ، به معرفی یکی از هنرهای دستی زنان روستای چاشم استان کرمان می پردازد.
این مستند روایتی است از تلاش پیره زنی روستایی و تنها که در روستای چاشم در شمال شهمیرزاد، بافته کمتر شناخته شده‌ای که به دست فراموشی سپرده شده است به نام «گلیج » را همچنان می‌بافد و از افسانه‌ها و اسطور‌های سرزمینش سخن می‌گوید.
«گلیچ» نوعی گلیم است که تنها در منطقه چاشم بافته می شود .افسانه ها و قصه های زیبایی از مادران و مادربزرگ های چاشمی در این باره روایت می شود .
عوامل تولید این مستند عبارتند از : تهیه کننده و کارگردان : مهدی ایمانی شهمیری / فیلمبردار: زانیار لطفی/ صدابردار: امیررضا صباغیان /تدوین : صدرا شرق/ برنامه ریز : محمد صادق اسماعیلی/ طراحی صدا: طاهر ‌پیشوایی، علی دهقان زاده / طراح پوستر: فرزانه امیریان/ موسیقی: محمد قدیر
زانیار لطفی کارگردان، فیلمبردار و تدوینگر متولد ۱۳۶۰ فارغ التحصیل سینما در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران بوده و دارای مدرک کارشناسی با گرایش تدوین است .وی از سال ۱۳۸۴ با ورود به انجمن سینمای جوانان ایران در عرصه فیلمسازی فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون در بیش از ۴۰ اثر کوتاه و بلند داستانی و مستند با عناوین فیلمبردار، تدوینگر و صداگذار مشارکت داشته است.لطفی از سال ۱۳۹۳ مسوول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کردستان بوده و به عنوان مدیر گروه سینما و مدرس در دانشگاه علمی کاربردی و انجمن سینمای جوان کردستان به تدریس مشغول است.
انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند