رئیس حوزه هنری استان بوشهر مطرح کرد؛
هنرمندی که در عرصه تئاتر مقاومت پیشتاز بود/ انتشار کتاب هنرمند به زودی

01:510

رئیس حوزه هنری استان بوشهر بیان کرد: به زودی کتاب شناختامه زنده یاد علی غلامی به پژوهش جهانشیر یاراحمدی و از تولیدات حوزه هنری استان بوشهر منتشر خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امید پارسایی فر رئیس حوزه هنری استان بوشهر در نشست بررسی ابعاد حیات ادبی و هنری زنده یاد علی غلامی در سلسه نشست های «صحنه ماندگار» خاطرنشان کرد: در دهه ۶۰ با توجه به اینکه آن سالها فقدان منابع پایداری و همچنین برگزاری کنگره های متعدد در رابطه با استعمار در شهر بوشهر وجود نداشت اما زنده یاد علی غلامی نمایشنامه «در بیرق بیگانه» را به روی صحنه می برد.
رئیس حوزه هنری استان بوشهر یادآور شد: در عرصه تئاتر مقاومت در تاریخ استان می توانیم بگویم که پیشتاز بوده و با هنر مقاومت تئاتر دانش آموزی را به بدنه تئاتر پیوند می زندکه بسیار کار ارزشمندی است.
این مقام خاطرنشان کرد: زنده یاد غلامی علاوه بر این که توانست به جریان سازی تئاتر مقاومت در استان بوشهر کمک زیادی نماید، خود یک مدل فرهنگی نمونه است که دانش آموزان را در عرصه فرهنگی فعال می کند.
وی با اشاره به شکوفای هنر تئاتر در دهه ۶۰ و ۷۰ افزود: این مدل فرهنگی تاثیرات قابل توجه ای در بدنه فرهنگ داشته است به طوری که ایشان خودش به دنبال نیروهای با استعداد و تلاش جهت پرورش این استعدادها درزمینه تئاتر می رفته است؛ مانند بزرگان مان در عرصه سینما «شهید مرتضی آوینی» که خود پیشقدم می شود.
وی در پایان این نشست تخصصی یادآور شد: به زودی کتاب شناختامه زنده یاد علی غلامی به پژوهش جهانشیریاراحمدی و از تولیدات حوزه هنری استان بوشهر منتشر خواهد شد.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های دورهمی تئاتر در بوشهر با عنوان «صحنه ماندگار» به بررسی حیات ادبی و هنری زنده یاد علی غلامی پرداخت.
انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند