نماینده ولی فقیه هرمزگان مطرح کرد؛
هنرمندان و شاعران در بزنگاه‌های تاریخ نقش مهم و محوری ایفا کرده‌اند

01:560

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی استان اظهار داشت هنرمندان و شاعران بزرگ و ماندگار، همواره در بزنگاه‌های تاریخ نقش مهم و محوری ایفا کرده‌اند و از شاعران نسل امروز نیز انتظار می‌رود در لحظه‌های حساس بتوانند تصمیم‌گیری و به مسائل ورود کنند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در دیدار با جمعی از هنرمندان استان هرمزگان که به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار شد اظهارداشت : هنر، می‌تواند پیام‌های نسل‌ها را منتقل کند و رمز ماندگاری پیام‌های بین نسلی محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان افزود: شعر را می‌توان به دو بخش مکتبی و غیر مکتبی اشاره کرد که هر دو دارای ارزش‌هایی هستند. اما هنر مکتبی دارای ویژگی‌هایی است که شاعر را با خودش ماندگار می‌کند.

وی در ادامه بیان داشت: بسیاری از شاعران در طول تاریخ شعر می‌گفتند اما نتوانستند در تاریخ ماندگار شوند. لذا باید بررسی کرد رمز ماندگاری حافظ، مولوی و سعدی در طول تاریخ چه بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده گفت: شاعر رنج‌ها و ارزش‌های جامعه را نقل می‌کند و سعی می‌کند که خلاء های بین نسلی را پر کند.

وی خاطرنشان کرد: هنر مکتبی یعنی هدفمند کردن شعر برای انتشار پیام‌های ارزشمند الهی در جامعه که این مهم به هنر ارزش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ابراز کرد: امروز در بستر انقلاب اسلامی، مجموعه‌ای از ارزش‌های مقدس و گران‌بها از طریق هنرمندان و شاعران در حال گسترش است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که شاعران باید در جریانات مختلف پیشرو و پیش‌گام باشند، تصریح کرد: هنرمندان و شاعران نباید دنباله‌رو جریانات متفاوت باشند بلکه باید خودشان پیشرو باشند چراکه در غیر این صورت در کش و قوس تاریخ گم خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند