هنرمندان سراسر استان گلستان از ظرفیت حوزه هنری بهره مند می‌شوند

01:060

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در اولین سفر خود در شهرستان کردکوی، در جمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه  این شهرستان در مورد فعالیت های مختلف این مرکز سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدحسام بنی فاطمه رئیس حوزه هنری گلستان در جمع هنرمندان کردکوی گفت: در دوره جدید فعالیت های حوزه هنری و در گام نخست،حوزه هنری به مکانی برای حضور و فعالیت هنرمندان سراسر استان تبدیل شده است و با اقدامات صورت گرفته ،هنرمندان در هر زمان که مایل باشند می توانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

وی در ادامه به موضوع «فراگرگان» و تلاش در جهت بهره مندی تمامی هنرمندان و فعالان فرهنگی استان از ظرفیت و توان حوزه هنری تاکید کرد و افزود: در گام دوم نیز،به تمرکز زدائی توجه جدی شده است و با سفرهائی که به سراسر استان خواهیم داشت علاوه بر شنیدن نقطه نظرات و دغدغه های هنرمندان شرایط را برای حضور همه ی عزیزان در اقصی نقاط استان فراهم می کنیم.

این مدیر فرهنگی به  دیدار با امامان جمعه، شهرداران و فرمانداران شهرستان های استان در سفرهای استانی اشاره کرد و اظهار داشت: نگاه حمایتی، استعدادیابی و پرورش هنرمندان مستعد از دیگر اهداف این سفرهاست و امیدواریم با همکاری و هماهنگی صورت گرفته با کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش شهرستانها و اتحادیه انجمن های اسلامی بتوانیم  نوجوان های سنین  ۱۲ تا ۱۸ سال را به  واحد های تخصصی معرفی کنیم و این عزیزان تحت نظر اساتید آموزش ببینند.

وی دربخش دیگری از سخنان خود به وحدت اقوام مختلف در استان گلستان اشاره کرد و گفت: سند تحولی حوزه هنری بر اساس زیست بوم و وحدت اقوام تنظیم شده است و طبق پژوهش هایی که کارشناسان و اساتید این مرکز انجام داده اند، بسیاری از آثار هنری قابلیت پرداختن به وحدت اقوام و ادیان را دارد وانشاالله در سند تحولی گنجانده و اجرائی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند