جمعه ۲۶ فروردین ماه؛
«هم‌آوایی در شمار زندگان» در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب رونمایی و اجرا می‌شود

02:000

اثر هم‌آوایی در شمار زندگان اثر گروه بین‌المللی هم‌آوایی پیامبر اعظم روز جمعه هفته جاری در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب رونمایی و اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مرتضی ترک‌زاده سرپرست گروه بین‌المللی هم‌آوایی پیامبر اعظم ضمن اعلام خبر رونمایی و اجرای هم‌آوایی در شمار زندگان در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب که روز جمعه هفته جاری در حوزه هنری برگزار می‌شود، چگونگی خلق اثر مذکور را چنین تشریح کرد: گروه هنری ۵نفره پیامبر اعظم در سال۱۳۹۴ از قاریان و حافظان برتر کشور سعید شاهرخی، گوری، من، شیخ رسولی و زواری تشکیل و در سال۱۳۹۶به  عرصه تولید آثار موزیکال وارد شد و سپس آثاری را در کشورهایی چون آلمان، بلژیک، فرانسه، ترکیه و عراق اجرا کرد. اعضای این گروه پیش از شهادت سردار سلیمانی در منزل شخصی او که با نام بیت‌الزهرا شناخته می‌شود، برنامه اجرا می‌کردند. آنها  ارادت خاصی به سردار دل‌ها دارند و خودشان را مدیون آن شهید بزرگوار می‌دانند بنابراین به فکر تولید یک اثر فاخر حماسی_ احساسی بین‌المللی و چند زبانه برای حاج قاسم سلیمانی افتادند. هم‌اکنون این اثر هم‌آوایی با عنوان در شمار زندگان و به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و ترکی تولید شده است.

او افزود: شاعران قسمت‌های  انگلیسی، ترکی و فارسی اثر در شمار زندگان به ترتیب دردشتیان، عبدی و ایمان طرفه هستند. آهنگسازی و تنظیم این اثر برعهده سید محمد هادی قاسمی و امید روشن بین گذاشته شده است.

سرپرست گروه بین‌المللی هم‌آوایی پیامبر اعظم بیان کرد: اثر در شمار زندگان ابتدا بحث شهادت را ستایش می‌کند و سپس درباره فضیلت جهاد در راه خدا صحبت می‌کند و به نام سردار سلیمانی اشاره دارد. در واقع اثر مذکور با محوریت شهادت در راه خدا و مدافعان حرم خلق شده است.

آهنگساز: سید محمدهادی قاسمی

تنظيم: اميد روشن بين

شعر عربی و فارسی: ايمان طرفه

شعر تركی: كيومرث عبدی

شعر انگليسي: مهدی دردشتيان

ميكس و مستر: فريد قهرمانپور

سرپرست گروه :مرتضی ترکزاده

اعضا
سعید شاهرخی، مرتضی ترک زاده، فاضل شیخ اسدی، محمدحسام گَوَری، علی زواری

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند