در حوزه هنری مازندران؛
همایش و نمایشگاه «نون و قلم» برگزار شد

02:000

محفل «نون و قلم» و نمایشگاه خوش‌نویسی آثار منتخب در حوزه هنری مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، یکشنبه ۲۵ مهرماه با گردهمایی محدود جمعی از هنرمندان، مسئولان و چهره‌های فرهنگی هنری استان، همایش و نمایشگاه «نون و قلم» در ساری برگزار شد.

گفتنی است، این رویداد هنری که با همکاری حوزه هنری مازندران و سازمان فرهنگی شهرداری ساری صورت پذیرفت، با فراخوان استانی خط نستعلیق آغاز و در ادامه با دریافت ۱۰۰ اثر از ۶۰ هنرمند و گزینش و داوری توسط استادان هادی قاسمی، سیدپیام غضنفری و سید مرتضی جعفری پیگیری شد.

مهدی معصومی گرجی رئیس حوزه هنری مازندران طی سخنرانی کوتاهی در این محفل با اشاره به اهمیت هنر در زیست سالم جامعه گفت: حوزه هنری مازندران به دلیل همین اهمیت، حاضر به همکاری با مراکز مختلف است و با امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزار و فکری در میدان فرهنگی خواهد ایستاد.

وی در ادامه افزود: برگزاری این همایش بسیار خوب است، اما بهتر آن است که با ماندگار کردن این آثار از طریق چاپ آن، هم به هنرمندان انگیزه داد و هم این کارهای ناب را در اختیار همگان قرار دهیم تا در طول زمان نیز ماندگار شود.

همچنین همایش «نون و قلم» در ادامه با افتتاح نمایشگاه ۳۰ اثر از ۲۴ هنرمند با موضوعات آیات و روایات، شعر و سخنان بزرگان فرهنگ و ادب و موضوع آزاد در نگارخانه سوره (به عنوان منتخب آثار حاضر در همایش) پایان گرفت.

شایان ذکر است که از بین آثار منتخب یاد شده به زودی و در هفته‌های آینده، ۳ اثر برگزیده و ۵ اثر تقدیری جهت دریافت جایزه نقدی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند