همایش منطقه‌ای شعر «خاک سرخ» برگزار شد

03:000

به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و شهدای عملیات حاج عمران با همکاری حوزه هنری لرستان، همایش منطقه‌ای شعر «خاک سرخ» برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و شهدای عملیات حاج عمران؛ با همکاری مشترک حوزه هنری لرستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، همایش منطقه‌ای شعر «خاک سرخ» سه‌شنبه چهارم خردادماه در الیگودرز برگزار شد.

امام جمعه الیگودرز در این آیین ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر گفت: سوم خرداد یادآور رشادت‌ها، رادمردی، پیروزی و از خودگذشتگی ملتی است که با توکل به خدا و با اتحاد، انسجام و خودباوری در برابر تمامیت‌خواهی و ستمگری استکبار منطقه ایستادند و برگ زرین دیگری بر افتخارات این مرز و بوم به ثبت رساندند.

حجت‌الاسلام سرلک با بیان اینکه سالروز آزادی‌سازی خرمشهر به عنوان الگویی ماندگار از فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، برای نسل‌های آینده کشور خواهد بود، افزود: دلیرمردانی که مردانه ایستادند و فرمان رهبرشان را لبیک گفته، حماسه‌ای ماندگار را از افتخار و غیرتمندی رقم زدند.

وی تصریح کرد: حماسه آزاد‌سازی خرمشهر در همه ابعاد آن، اعم از نظامی،‌ حماسه‌ای و فرهنگی، نقطه عطف مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و روحیه سلطه‌ستیز، اتحاد، ایمان و اعتقاد راسخ ملت ایران، امروز قوی‌تر و مستحکم‌تر از پیش همچنان در مسیر رشد و بالندگی قرار دارد.

سرلک با بیان اینکه انقلاب اسلامی مرهون ایثارگری ملتی است که برای دفاع از ذره ذره خاک آن عزیزترین فرزندان خود را فدا کرده است، گفت: فتح خرمشهر نمونه بارزی از اتحاد ملت است و به خوبی ثابت کرد هر کجا که اراده و عزم راسخ به‌کارگیری شود، پیروزی‌های بزرگ رقم می‌خورد و حماسه خلق می‌شود.

وی با یادآوری انتخابات پیشِ رو و اهمیت حضور حداکثری مردم در این عرصه تصریح کرد: انتخابات آتی جهاد دیگری است و حضور
گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی به توفیق الهی، موجب خنثی کردن توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام و انقلاب خواهد بود.

وی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه انتخابات بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: مشارکت عمومی و حضور حداکثری آحاد ملت نشانه همبستگی، عزم و اراده ملی است و این همبستگی بی‌شک همچون ادوار گذشته سد محکمی در مقابل توطئه‌های دشمنان و یاوه‌گویی‌های آنان خواهد بود.

در ادامه این آیین

بهرام کرم‌الهی از الشتر
آقای حکیم
خانم شهیدی از الیگودرز
امید خسروی استان مرکزی
عباس علی مرشدی از اصفهان

سید ابراهیم موسوی از الیگودرز
طاهره خورشیدوند از دورود
میثم جعفری از بروجرد
امید گندمی از خرم آباد
و عفت نظری از الیگودرز، اشعار خود را در گرامیداشت دوران مقدس و جانفشانی‌های رزمندگان و آزادسازی خرمشهر قرائت کردند.

همچنین از مجموعه شعر رباعی عفت نظری رونمایی شد.

این همایش در سالن مجتمع سیمرغ الیگودرز و با حضور جمعی از مسئولان و شاعران برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند