همایش منطقه‌ای شعر «بانوی نور» برگزار شد

02:010

به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان، همایش منطقه‌ای شعر «بانوی نور» با حضور شاعرانی از استان‌های لرستان، قم و مرکزی، در شهرستان بروجرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری لرستان، به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان و به مناسبت گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و دهه کرامت، همایش منطقه‌ای شعر «بانوی نور» عصر روز شنبه ۲۲ خردادماه، با حضور شاعرانی از استان‌های لرستان، قم و مرکزی در شهرستان بروجرد برگزار شد.

در این همایش سمانه خلف‌زاده از قم؛ راهبه خشنود، اسد فرهمند و امین رجبیان از خرم‌آباد؛ محمد فصیحی، علی کاکاوند، وحید کاوند و حمید چرخشت از بروجرد؛ و فاطمه احمدی اشعار خود را قرائت کردند.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری لرستان، شعرخوانی با موضوع ابعاد شخصیتی حضرت معصومه (س) و گرامیداشت دهه کرامت را از موضوعات اشعار شاعران و اهداف برگزاری این همایش برشمرد و افزود: از برنامه‌هایی که برای سال جاری در واحد برنامه‌ریزی شده، برگزاری همایش‌های شعر و محافل ادبی با حضور شاعران مطرح استانی و منطقه‌ای در سطح شهرستان‌های استان است.

کیانوش کشوری با اشاره به استعداد بالای شاعران لرستانی و موفقیت‌های آنان در کشور گفت: در گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و شهدای عملیات حاج عمران نیز همایش منطقه‌ای «خاک سرخ» با حضور شاعران منطقه‌ای در شهرستان الیگودرز برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این همایش همچنین از کتاب شاعران جوان با عنوان «نقره داغ» و «خلوت‌خانه خیام» از محمد فصیحی و کتاب «از قلمرو شعر کلاسیک تا قلمرو شعر نو» نوشته رضا روزگر و همچنین مجموعه غزل «گرماه» اثر خانم طاهره خورشیدوند رونمایی شد.

کشوری، اهدای بسته‌های فرهنگی هنری تولیدات حوزه هنری را از برنامه‌های حاشیه‌ای این همایش برشمرد و عنوان کرد: در برگزاری این همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد مشارکت و همکاری داشته است.

وی در‌ پایان از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بروجرد، انجمن ادبی و میثم جعفری و وحید اشجع که در برگزاری برنامه حوزه هنری را یاری دادند قدردانی کرد.

این همایش با حضور معاون فرهنگی هنری حوزه هنری لرستان و جمعی از مسئولان و شاعران در بروجرد برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند