با موضوع تفکر و سیره زندگی سردار سلیمانی؛
همایش «بانوان فاطمی و دختران سلیمانی» در حوزه هنری مازندران برگزار شد

01:470

جمعی از علاقمندان اندیشه و سلوک سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» برای شناخت بیشتر آن شهید گرد هم آمدند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، روز یکشنبه ۱۲ دیماه ۱۴۰۰ با حضور جمعی از بانوان علاقمند به سیره و اندیشه های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه «بانوان فاطمی و دختران سلیمانی» در این مرکز برگزار شد.

گفتنی است در این همایش که با حضور جمعی ازچهره های دانشگاهی، فعالان فرهنگی مذهبی، اعضای کانونهای فرهنگی تربیتی خواهران، مسئولان استان و اصحاب رسانه صورت گرفت، درباره اندیشه ها و باورهای شهید سلیمانی بحث و گفتگو شد.

در این گردهمایی که به شکل کارشناس_سخنران پیش رفت، تنی چند از فعالان فرهنگی با بررسی روش زندگی آن سردار و میزان اتکا و اقتدای عملی وی به ائمه اطهار (علیهم السلام) با ذکر مثالهایی باورهای مذهبی سردار سلیمانی را مورد بررسی قرار دادند.

از نقاط ویژه بحثهای کارشناسان حاضر در همایش « بانوان فاطمی و دختران سلیمانی » احترام و علاقه سردار شهید به حضرت فاطمه زهرا(س) بود و اینکه آن شهید در تمام شئونات زندگی خود ( چه در حریم خصوصی زیست معنوی و هم در مواجهه با سایرین) برای بانوی بزرگ جهان اسلام جایگاه ویژه ای قائل بوده و ثمرات این اعتقاد را عملا در زندگی باور داشت.

یکی از کارشناسان با ذکر خاطره ای از همرزمان سردار شهید سلیمانی گفت: ایمان قلبی آن فرمانده مجاهد تا حدی بود که در سخت ترین شرایط به امداد الهی باور داشته و در بحران ها همواره از یاد خداوند غافل نبود و با توسل و توکل زمینه پیروزی حق علیه باطل و آرامش اطرافیان را فراهم می ساخت.

شایان ذکر است که محفل یاد شده با همکاری حوزه هنری انقلاب اسلامی مازندران و سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ساری برگزار شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند