همایش استانی تئاتر محرابیان در تبریز به خط پایان رسید

02:000

آیین اختتامیه نخستین رویداد نمایشی و همایش استانی تئاتر محرابیان آذربایجان‌شرقی (تئاتر مردمی بچه های مسجد) در تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آیین اختتامیه نخستین رویداد نمایشی و همایش استانی تئاتر محرابیان آذربایجان‌شرقی عصر شنبه در آستان مقدس امامزاده دال و ذال تبریز با حضور مسئولان و هنرمندان استان برگزار شد.
در این مراسم، میثم حبیبی مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری استان ضمن گزارشی از نحوه برگزاری این رویداد در استان اظهار کرد: سه نمایش هبوط، شربت نذری و روزی که بهشتی شدم از تولیدات کارگروه تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری آذربایجان شرقی در بیش از ۱۵ مسجد در سطح تبریز برگزار شد.
مساجد بهترین پایگاه برای کشف و ظهور استعدادهای هنر دینی است
سیدمحمدحسین بلاغی عصر شنبه در آیین اختتامیه نخستین رویداد نمایشی و همایش استانی تئاتر محرابیان آذربایجان‌شرقی (تئاتر مردمی بچه های مسجد) اظهار کرد: مساجد علاوه بر اینکه از صدر اسلام تا کنون به عنوان پایگاه اصلی تجمع مسلمانان بوده و در تاریخ معاصر به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی و جان فشانی های دفاع مقدس و همچنین پایگاه کمک های مردمی و مواسات بوده است، بهترین پایگاه برای حضور و ظهور استعدادهای هنری است.

وی افزود: مسجد در طول اسلام از ابعاد مختلف سیاسی، عبادی، اجتماعی و فرهنگی مورد اهمیت بوده و وظیفه تربیت نیرو در تمامی اقشار را برعهده داشته است که خوشبختانه هنر تئاتر و سرود بعد از انقلاب اسلامی مورد توجه قرار گرفته است.

بلاغی در ادامه اظهار کرد: دفتر مردمی تئاتر بچه های مسجد بهترین محل برای حضور و بروز استعدادها و شکوفایی نوجوانان و جوانان است که خوشبختانه توانسته تربیت عملیات محور را انجام دهد.
در پایان این مراسم استاد مهدی لزیری پیشکسوت تئاتر آذربایجان سخنرانی کرد و در پایان از هنرمندان این همایش تجلیل و قدردانی شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند