رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی مطرح کرد؛
«هفته هنر انقلاب» زمانی برای تبیین، بازخوانی و شناخت هنر انقلاب

02:000
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: هفته هنر انقلاب اسلامی بهترین موقعیت و زمان برای تبیین، بازخوانی و شناخت صحیح هنر انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، سیدمحمدحسین بلاغی عصر سه شنبه در آیین هنر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: درچند سال اخیر، هفته هنر انقلاب با همکاری دستگاه های فرهنگی دولتی و مجموعه های مردمی در حال برگزاری است که این فرصت، بهترین موقعیت و زمان برای تبیین، بازخوانی و شناخت صحیح هنر انقلاب است.
وی افزود: در این ایام به جوانان توصیه می شود تا منشور هنر امام راحل (ره) را مطالعه کرده و این منشور را سرلوحه فعالیت های خود کنند.
رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در هفته هنر انقلاب بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی هنری در استان برگزار شد، گفت: اقدامات بسیار خوبی در این هفته برگزار شده است که می توان به برگزاری دومین نمایشگاه آثار خوشنویسی قرآن کاتبان، سلسله نشست های پژوهشی زنگ آوینی، سلسله نمایش های خیابانی و چندین برنامه دیگر اشاره کرد. خوشبختانه امسال سمت وسوی برنامه های هنری به سمت مردمی شدن سوق داده شده است.
بلاغی با اشاره به انتخاب چهره هنر سال انقلاب اظهار کرد: کارشناسان حوزه فرهنگ و هنر در اقدام اولیه حدود ۳۰ نفر از هنرمندان برجسته را انتخاب کردند که از این تعداد، پنج نفر به عنوان کاندیدای چهره هنر سال انقلاب انتخاب شدند.
وی همچنین ادامه داد: در پایان، شورای ۹ نفره متشکل از مسئولان فرهنگی استان و سه تن از هنرمندان شاخص، فرزاد نریمان زاده را به عنوان چهره سال هنر انقلاب انتخاب کردند.
وی همچنین از رونمایی کتاب مجموعه پوسترهای قیام قاسم خبر داد و گفت: این کتاب به مناسبت ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی با مدیریت زنده یاد استاد دلدوزی، به همت حوزه هنری استان و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس منتشر و امروز رونمایی شد.
در ادامه این مراسم، از کتاب مجموعه پوسترهای قیام قاسم تولید حوزه هنری آذربایجان شرقی رونمایی شد.
انتهای پیام/

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند