هفتمین سوگواره عکس «حماسه خون» تمدید شد

01:130

رئیس حوزه هنری گلستان از تمدید فراخوان هفتمین دوره سوگواره عکس «حماسه خون» تا ۲۵ مهرماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمود خواجه‌نژاد در این باره گفت: کانون عکس حوزه هنری استان گلستان مهلت ارسال آثار به هفتمین دوره سوگواره عکس استانی «حماسه خون» را تمدید کرده است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا موعد مقرر به دبیرخانه سوگواره ارسال کنند.

وی افزود: هفتمین دوره سوگواره «حماسه خون»، جهت رقابت هنرمندان استان گلستان، با موضوع آیین‌های پرشکوه و ثبت جلوه‌های معنوی ایام محرم در میان اقوام مختلف گلستانی و ارزش‌ها و آداب و رسوم مرتبط با محرم در استان گلستان برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

خواجه‌نژاد ادامه داد: این سوگواره در بخش اصلی با موضوع «محرم» و در بخش ویژه با موضوع «محرم و اقوام استان گلستان» برگزار می‌شود و عکاسان فرصت دارند تا تاریخ ۲۵ مهرماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی اضافه کرد: بخش ویژه به‌منظور جلب‌ توجه و دقت عکاسان، به آیین‌های عزاداری اقوام مختلف استان گلستان و همچنین ثبت و معرفی این نوع از عزاداری‌ها در نظر گرفته‌ شده است.

رئیس حوزه هنری گلستان در پایان خاطرنشان کرد: به نفرات برتر این سوگواره، تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی اهداء خواهد شد و همچنین آثار برگزیده و منتخب هیئت داوران در قالب نمایشگاهی، درمعرض دید عموم علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند